Tenis. ATP Wiedeń: Andriej Rublow lepszy od Dominika Thiema. Danił Miedwiediew przegrał z Kevinem Andersonem

Dominic Thiem przegrał z Andriejem Rublowem w ćwierćfinale turnieju ATP Tour 500 w Wiedniu. Kevin Anderson wyeliminował Daniła Miedwiediewa.

Andriej Rublow PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Na zdjęciu: Andriej Rublow
W piątek w Wiedniu o półfinał walczyli dwaj Rosjanie. Awans wywalczył Andriej Rublow (ATP 8), który pokonał 7:6(5), 6:2 Dominika Thiema (ATP 3). Było to drugie starcie tych tenisistów w Wiedniu. W 2017 roku lepszy był Austriak.

W ciągu 94 minut Rublow zaserwował 11 asów, o jednego więcej od Thiema. Rosjanin zdobył 35 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił dwa break pointy, a sam zamienił na przełamanie dwie z sześciu szans. Moskwianin wyrównał na 2-2 bilans spotkań z austriackim mistrzem tegorocznego US Open.

Thiem w ubiegłym sezonie triumfował w Wiedniu. Został wtedy trzecim austriackim mistrzem imprezy, dołączając do Horsta Skoffa (1988) i Jürgena Melzera (2009, 2010). Rublow pozostaje w grze o piąty tytuł w 2020 roku (Doha, Adelajda, Hamburg, Petersburg).

Kolejnym rywalem Rublowa będzie Kevin Anderson (ATP 111), który wygrał 6:4, 7:6(5) z Daniłem Miedwiediewem (ATP 6). W trwającym 89 minut meczu reprezentant RPA posłał dziewięć asów (jego rywal miał ich 10) i zgarnął 34 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparł jednego break pointa i wykorzystał jedną z siedmiu okazji na przełamanie.

Anderson w Wiedniu wywalczył tytuł w 2018 roku. Reprezentant RPA osiągnął pierwszy półfinał w głównym cyklu od stycznia 2019, gdy wywalczył tytuł w Pune. W swoim dorobku ma sześć singlowych tytułów ATP. Anderson ostatni start w ubiegłym sezonie zanotował w Wimbledonie. We wrześniu przeszedł operację prawego kolana i na korty wrócił w styczniu.