WTA Los Angeles: Szybki mecz Uli Radwańskiej, jest w drugiej rundzie

Urszula Radwańska (WTA 71) pokonała Julie Coin (WTA 63) 6:1, 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju Women's Tennis Championships rozgrywanego na kortach twardych w Los Angeles (z pulą nagród 700 tys. dolarów).

Polka rozpoczęła od wygrania swojego podania, ale musiała obronić pierwszego break pointa. W drugim gemie Francuzka prowadziła 30-0, ale to Radwańska była górą, która wykorzystała drugą szansę na przełamanie serwisu rywalki. Po trzech gemach było 3:0 dla krakowianki. W szóstym gemie Polka jeszcze raz przełamała Francuzkę i przy stanie 5:1 serwowała, by wygrać seta. Zanim wygrała decydujące podanie obroniła dwa break pointy.

Drugi set potoczył się jeszcze szybciej. Polka wykorzystała oba swoje break pointy i po 60 minutach gry zapewniła sobie awans do drugiej rundy. W całym meczu wygrała ona 71 proc. piłek przy swoim podaniu.

W kolejnej rundzie młodsza z sióstr Radwańskich zmierzy się ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (nr 7). Będzie to dla niej okazja do rewanżu za porażkę, jaką poniosła w drugiej rundzie Wimbledonu.

LA Women's Tennis Championships, Los Angeles (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 700 tys. dol.