Tenis. ATP Delray Beach: kolejny kwalifikant na drodze Huberta Hurkacza. Sebastian Korda wyeliminował Johna Isnera

Christian Harrison w dwóch setach pokonał Gianlukę Magera i w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Delray Beach zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Rozstawiony z numerem drugim John Isner przegrał z Sebastianem Kordą.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Christian Harrison nie zwalnia tempa. Po przejściu kwalifikacji i wyeliminowaniu najwyżej rozstawionego Cristiana Garina Amerykanin wygrał kolejny mecz. W poniedziałkowym ćwierćfinale turnieju ATP w Delray Beach pokonał 7:6(2), 6:4 Gianlukę Magera. Tym samym pomścił porażkę starszego brata, Ryana, który przegrał z Włochem w I rundzie.

Dla klasyfikowanego na 789. miejscu w światowym rankingu 26-letniego Harrisona to pierwszy w karierze awans do 1/2 finału imprezy głównego cyklu. - Po tym, jak przełamałem go przy stanie 4:5 w pierwszym secie, poczułem się o wiele bardziej pewny siebie. Na początku byłem nerwowy. A w ostatnich 30-40 minutach gry czułem się świetnie - mówił, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju.

W półfinale, we wtorek, Harrison zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Mecz rozpocznie się nie przed godz. 21:00 czasu polskiego.

Z Delray Beach Open 2021 pożegnał się oznaczony numerem drugim John Isner. 35-letni Amerykanin w ćwierćfinale przegrał 3:6, 6:4, 3:6 z o 15 lat młodszym rodakiem, Sebastianem Kordą.

Dla Kordy to druga wygrana nad Isnerem. Poprzednio zwyciężył w zeszłorocznym Rolandzie Garrosie. Wygrywając w poniedziałek, tenisista z Brandenton - podobnie jak Harrison - uzyskał premierowy w karierze półfinał w cyklu ATP Tour.

- Gdy jestem na korcie, staram się myśleć pozytywnie. Dużo nad tym pracowałem podczas przerwy przed sezonem - powiedział Korda, który o finał powalczy z Cameronem Norrie'em. Brytyjczyk po trzysetowej batalii okazał się lepszy od Francesa Tiafoe'a, turniejowej "ósemki"

Christian Harrison (USA, Q) - Gianluca Mager (Włochy) 7:6(2), 6:4

ATP Delray Beach: rywal Huberta Hurkacza ukarany finansowo. Nie chciał założyć maseczki