ATP Waszyngton: Del Potro broni tytułu

Argentyńczyk Juan Martín del Potro pokonał 3:6, 7:5, 7:6(6) Amerykanina Andy'ego Roddicka, broniąc tytułu w niedzielnym finale turnieju ATP w Waszyngtonie (pula nagród 1,402 mln dol.).

Krzysztof Straszak

20-letni del Potro "odwdzięczył" się powracającemu do rywalizacji po Wimbledonie (dotarł po raz trzeci w karierze do finału) Roddickowi, trzykrotnemu mistrzowi z Waszyngtonu, za to, że ten zrzucił go z pozycji pięć w światowym rankingu.

Pojedynek dwóch najwyżej rozstawionych zawodników był na twardym korcie w stolicy Stanów Zjednoczonych popisem serwisu: Roddick posłał 21, a zwycięzca z Tandil 19 asów. Wszystko rozstrzygnęło się po dwuipółgodzinnej walce w tie breaku trzeciej partii.

Del Potro, wielki fan Pete'a Samprasa i Boca Juniors, zdobył drugi w sezonie (po Auckland na początku roku) i szósty w karierze tytuł w cyklu ATP. Przed rokiem pokonał w waszyngtońskim finale Viktora Troickiego.

Legg Mason Tennis Clasic, Waszyngton (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,402 mln dol.