Cykl ATP wrócił do Singapuru. Życiowe zwycięstwo 19-letniego Adriana Andriejewa, Marin Cilić poznał rywala

Taro Daniel w trzech setach pokonał Ramkumara Ramanathana i będzie rywalem Marina Cilicia w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Singapurze. Adrian Andriejew odniósł w poniedziałek największe zwycięstwo w karierze.
Marcin Motyka
Adrian Andriejew Getty Images / Paul Miller / Na zdjęciu: Adrian Andriejew

Po 22 latach cykl ATP Tour powrócił do Singapuru. W poniedziałek wystartował rozgrywany w stolicy tego kraju turniej rangi "250" Singapore Tennis Open. Impreza odbywa się na kortach twardych w hali.

W meczu otwarcia Taro Daniel po dwóch godzinach i sześciu minutach zaciętej walki pokonał 6:3, 6:7(3), 6:3 Ramkumara Ramanathana. Japończyk, który w poniedziałek zaserwował jednego asa, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał dwa z trzech break pointów, w II rundzie będzie rywalem najbardziej rozpoznawalnej postaci imprezy, Marina Cilicia, mistrza US Open 2014.

Wpadkę zanotował za to rozstawiony z numerem siódmym Lloyd Harris. Afrykaner, 82. tenisista rankingu ATP, przegrał 6:1, 3:6, 4:6 z klasyfikowanym na 423. lokacie Adrianem Andriejewem. 19-letni Bułgar pierwszy raz w karierze wygrał z rywalem z Top 200 klasyfikacji singlistów. Jego następnym przeciwnikiem będzie Alexei Popyrin, który po dwóch tie breakach wyeliminował Christophera Eubanksa.

Oznaczony numerem piątym Yoshihito Nishioka uzyskał trzy przełamania i ograł 6:2, 3:6, 6:3 Michaela Mmoha. W 1/8 finału Japończyk zmierzy się z kolejnym Amerykaninem, Maxime'em Cressym. 23-letni Kalifornijczyk okazał się lepszy od Jasona Junga.

Singapore Tennis Open, Singapur (Singapur)

Maxime Cressy (USA) - Jason Jung (Tajwan) 7:6(4), 6:2
Alexei Popyrin (Australia) - Christopher Eubanks (USA, Q) 7:6(5), 7:6(5)

wolne losy: Adrian Mannarino (Francja, 1); John Millman (Australia, 2); Marin Cilić (Chorwacja, 3); Aleksander Bublik (Kazachstan, 4)

Ranking ATP: Hubert Hurkacz dalej w Top 30. Novak Djoković na tronie, Danił Miedwiediew wkroczył na podium