Koniec występów Huberta Hurkacza w Madrycie. Polak odpadł z turnieju debla

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime w dwóch setach przegrali z Timem Puetzem i Alexandrem Zverevem w I rundzie debla rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Dla Polaka to koniec występów w stolicy Hiszpanii.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
To nie był udany wtorek na madryckich kortach dla Huberta Hurkacza. Kilka godzin po przegranej w singlu z Johnem Millmanem Polak przystąpił do rywalizacji w deblu, ale w tej konkurencji także poniósł porażkę. W spotkaniu I rundy wrocławianin i partnerujący mu Felix Auger-Aliassime z Kanady ulegli 2:6, 4:6 niemieckiemu duetowi Tim Puetz / Alexander Zverev.

Pierwszego seta Niemcy wygrali gładko, dwukrotnie przełamując podanie Augera-Aliassime'a. W drugiej partii decydujący moment nastąpił przy stanie 2:2, gdy Hurkacz przy piłce na przełamanie popełnił błąd przy siatce. Polak i Kanadyjczyk mieli jeszcze szansę, by wrócić do gry, ale w ostatnim gemie nie wykorzystali trzech break pointów.

Mecz trwał 64 minuty. W tym czasie Hurkacz i Auger-Aliassime nie zaserwowali asa, nie wykorzystali żadnego z pięciu break pointów, trzykrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 44 punkty, o 13 mniej od przeciwników.

Za występ w Madrycie Polak i Kanadyjczyk nie otrzymają punktów do rankingu ATP, dostaną za to 9,4 tys. euro premii finansowej do podziału. Po wtorkowych rozstrzygnięciach obaj mogą udać się do Rzymu, gdzie w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny turniej rangi Masters 1000.

Z kolei Puetz i Zverev w II rundzie Mutua Madrid Open 2021 zmierzą się z Marcelo Melo i Jeanem-Julienem Rojerem. Brazylijczyk i Holender w I rundzie pokonali 6:3, 6:4 rozstawioną z numerem ósmym brytyjsko-brazylijską parę Jamie Murray / Bruno Soares.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP 1000, kort ziemny, pula nagród 2,614 mln euro
wtorek, 4 maja

I runda gry podwójnej:

Tim Puetz (Niemcy) / Alexander Zverev (Niemcy) - Felix Auger-Aliassime (Kanada) / Hubert Hurkacz (Polska) 6:2, 6:4

Dominic Thiem "naładował baterie". Austriak wyjawił swój cel na najbliższe tygodnie

Czy Hubert Hurkacz powinien częściej występować w deblu?