Efektowne otwarcie Amandy Anisimovej. Serena Williams zagra z 17-letnią Włoszką

W niedzielę w Parmie (WTA 250) włoska tenisistka nie miała nic do powiedzenia w meczu z Amerykanką Amandą Anisimovą. Serena Williams zmierzy się z 17-letnią reprezentantką gospodarzy.

Amanda Anisimova Getty Images / Jon Bromley/Action / Na zdjęciu: Amanda Anisimova
W niedzielę rozpoczęła się pierwsza edycja turnieju w Parmie. Odbyły się trzy mecze. Amanda Anisimova (WTA 39) w 56 minut rozbiła 6:2, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 93). Amerykanka zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. O ćwierćfinał Anisimova zagra ze swoją rodaczką Venus Williams lub Słowaczką Anna Karoliną Schmiedlovą.

Daria Kasatkina (WTA 37) wygrała 6:4, 6:3 z Su-Wei Hsieh (WTA 63). W ciągu 85 minut Rosjanka zniwelowała dziewięć z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. W II rundzie zmierzy się z jedną z Amerykanek, Sloane Stephens lub Catherine McNally.

Qiang Wang (WTA 48) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:1 Misaki Doi (WTA 82) po dwóch godzinach i 31 minutach. Chinka zaserwowała dziewięć asów. Odparła 13 z 16 break pointów i uzyskała siedem przełamań. Kolejną jej rywalką będzie następną Japonka Nao Hibino lub Włoszka Martina di Giuseppe.

Największą gwiazdą turnieju będzie Serena Williams. W I rundzie Amerykanka zagra z 17-letnią włoską kwalifikantką Lisą Pigato. Mecz odbędzie się w poniedziałek.