Faworytka odpadła po batalii z trzema tie breakami. Szybka wygrana Ons Jabeur

Rozstawiona z numerem pierwszym belgijska tenisistka odpadła z turnieju WTA 250 w Birmingham po batalii z trzema tie breakami. Szybki awans wywalczyła Tunezyjka Ons Jabeur.

Elise Mertens PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
W I rundzie imprezy w Birmingham doszło do starcia Elise Mertens (WTA 17) z Ajlą Tomljanović (WTA 72). Najwyżej rozstawiona Belgijka przegrała 6:7(5), 7:6(5), 6:7(4) po trzech godzinach i dziewięciu minutach. W całym meczu zaserwowała 14 asów, ale też popełniła 12 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Australijka zdobyła o trzy punkty więcej (125-122).

Ons Jabeur (WTA 24) wygrała 6:4, 6:2 z Catherine McNally (WTA 111). W ciągu 69 minut Tunezyjka zdobyła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z pięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Leylah Annie Fernandez (WTA 66), która pokonała 7:5, 6:2 Yafan Wang (WTA 118). Kanadyjka na przełamanie zamieniła trzy z czterech okazji.

Francesca Jones (WTA 54) urwała cztery gemy Donnie Vekić (WTA 194). Chorwatka odparła trzy z czterech break pointów i zdobyła 22 z 27 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Daria Kasatkina (WTA 35) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:3 Polonę Hercog (WTA 73) po dwóch godzinach i 12 minutach. Rosjanka odrodziła się ze stanu 4:6, 0:3.

Jelena Ostapenko (WTA 43) wygrała 6:4, 6:1 z Lauren Davis (WTA 89). W ciągu 74 minut Łotyszka obroniła pięć z siedmiu break pointów. Wywalczyła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Shuai Zhang (WTA 36) pokonała 6:2, 7:5 Witalię Diaczenko (WTA 152). Chinka wykorzystała siedem z 11 szans na przełamanie.

Anastazja Potapowa (WTA 82) zwyciężyła 5:7, 7:6(8), 6:4 Ninę Stojanović (WTA 85). Rosjanka obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta. Coco Vandeweghe (WTA 203) prowadziła 6:4, 5:3, aby ostatecznie wygrać 6:4, 7:6(1) z Kristyną Pliskovą (WTA 92). Caroline Garcia (WTA 74) pokonała 7:5, 4:6, 6:4 Harriet Dart (WTA 142). W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 3:5. W trzeciej partii zmarnowała dwie piłki meczowe i od 5:1 straciła trzy gemy z rzędu, ale spotkanie zakończyła przełamując Brytyjkę.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)