WTA New Haven: Kuzniecowa męczy się, Mauresmo wygrywa szybciej

Swietłana Kuzniecowa, mistrzyni Roland Garros, potrzebowała ponad dwóch godzin, żeby wygrać z niżej notowaną (25. na świecie) Chinką Zheng Jie. Po pierwszym secie wygranym przez Rosjankę do jednego, wydawało się, że w drugim będzie podobnie. Jednak przeciwniczka odrobiła stratę i wygrała partię w tie breaku do pięciu.

Swietłana po serii błędów odzyskała koncentrację i dzięki regularności w decydującej części spotkania ostatecznie wygrała mecz. O ćwierćfinał zagra z Belgijką wyłonioną w kwalifikacjach. Yanina Wickmayer pokonała Alisę Klejbanową, która w zeszłym tygodniu w Toronto dotarła do półfinału, gdzie uległa Marii Szarapowej.

W New Haven od wygranej w dwóch setach rozpoczęła swój występ niegdyś numer jeden kobiecego tenisa - Amelie Mauresmo. Francuzka pokonała Japonkę Ai Sugiyamę. Nie przeszkodziło jej w tym siedem podwójnych błędów serwisowych, które popełniła. Obroniła 10 z 13 break pointów.

Pilot Pen Tennis, New Haven (USA)

WTA Premier, kort twardy, pula nagród 600 tys. dol.

poniedziałek, 24 sierpnia 2009

wyniki

pierwsza runda gry pojedynczej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC, 1) - Jie Zheng (Chiny) 6:1, 6:7(5), 6:4

Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Roberta Vinci (Włochy, Q) 2:6, 6:2, 7:6(5)

pierwsza runda gry podwójnej:

Urszula Radwańska (Polska) / Liga Dekmeijere (Łotwa) - Chia-Jung Chuang (Tajwan, 2) / Zi Yan (Chiny, 2) 7:5, 4:6, 10-8

Aliona Bondarenko (Ukraina, 4) / Kateryna Bondarenko (Ukraina, 4) - Tathiana Garbin (Włochy) / Anabel Medina (Hiszpania) 6:2, 3:6, 10-7

Sarah Borwell (Wielka Brytania) / Raquel Kops-Jones (USA) - Monica Niculescu (Rumunia) / Ioana Raluca Olaru (Rumunia) 6:2, 3:6, 10-8