"Szkoda, że nie ma pięciu setów". Zacięty bój Igi Świątek zelektryzował ekspertów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek i Belinda Bencić grały - zwłaszcza w pierwszym secie - tak fantastycznie, że aż chciałoby się oglądać je w akcji jak najdłużej. Niestety dla Polki nie było happy endu. Sprawdź, jak jej odpadnięcie z US Open skomentowali eksperci.

W tym artykule dowiesz się o:

Na czwartej rundzie zakończyła udział w ostatnim wielkoszlemowym turnieju w 2021 roku Iga Świątek. W walce o ćwierćfinał US Open lepsza okazała się Belinda Bencić.

Szwajcarka, która kilka miesięcy temu gładko przegrała ze Świątek finał w Adelajdzie (2:6, 2:6), ostatnio odniosła życiowy sukces, zdobywając złoto igrzysk olimpijskich w Tokio. W Nowym Jorku zdołała zrewanżować się Polce - 7:6(12), 6:3.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby to Świątek była lepsza w tie-breaku (trwał ponad 20 minut!) pierwszego seta. Na ten fragment zwrócił uwagę Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub". "Sport bywa niekiedy okrutny, a z porażką trzeba umieć się żyć" - podsumował na Twitterze.
"Szkoda, że nie ma pięciu setów. Brawo Iga Świątek" - Adam Malecki był pod wrażeniem poziomu, jaki zaprezentowały Polka i Szwajcarka.
"Dobrze odrobiła lekcję z Adelajdy" - pochwaliła Bencić Joanna Sakowicz-Kostecka, była zawodniczka, a obecnie komentatorka i ekspert w Canal Plus.
"Z jednej strony podniosła się Iga w pierwszym secie, z drugiej strony dwie piłki w tie breaku można było zagrać inaczej" - podsumował spotkanie Rafał Smoliński z WP SportoweFakty.
Łukasz Jachimiak ze sport.pl jest przekonany, że Bencić była do pokonania. "Po pierwszym secie na noże Iga chyba przegrała z nerwami" - napisał na Twitterze.
Na tak wysokim poziomie o sukcesie decydowały niuanse. "2-3 słabiej zagrane piłki mają brutalne konsekwencje" - stwierdził Maciej Łuczak z TVP Sport.
"Lepszy serwis i stalowe nerwy" - zdaniem Przemysława Garczarczyka w tych elementach Bencić górowała nad Świątek.

Przypomnijmy, że w każdym z wielkoszlemowych turniejów w 2021 r. Iga Świątek docierała do 4. rundy. W Australian Open, Wimbledonie i US Open kończyła grę w tej fazie, zaś w Roland Garros została wyeliminowana w ćwierćfinale.

Czytaj także: Tak potrafią grać tylko najlepsi. Zachwycające zagranie Igi Świątek (wideo) Czytaj także: Dawid Góra: Gigantyczna zmiana u Igi. Dokładnie tego potrzebowała [OPINIA]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty