Słowenka odprawiła najwyżej rozstawioną Chorwatkę. Awans Julii Putincewej

Reprezentantka gospodarzy Kaja Juvan wyeliminowała najwyżej rozstawioną Chorwatkę Petrę Martić z turnieju WTA 250 w Portorożu. Pierwszy mecz ma za sobą Kazaszka Julia Putincewa.

Kaja Juvan Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Kaja Juvan
Petra Martić (WTA 42) od wielu tygodni zawodzi na zawodowych kortach. Ostatni raz dwa mecze z rzędu wygrała w maju, gdy doszła do ćwierćfinału w Parmie. W Portorożu Chorwatka była rozstawiona z numerem pierwszym i odpadła w I rundzie po porażce 3:6, 4:6 z Kają Juvan (WTA 103). W ciągu 86 minut obie tenisistki miały po osiem break pointów. Słowenka tylko raz oddała podanie, a sama uzyskała trzy przełamania.

Julia Putincewa (WTA 44) pokonała 6:4, 6:4 Jaqueline Cristian (WTA 127). W ciągu 95 minut Kazaszka zgarnęła 33 z 46 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała trzy z czterech okazji na przełamanie. Alison Riske w 99 minut (WTA 38) wygrała 7:5, 6:3 z Pią Lovrić (WTA 632). Amerykanka spożytkowała siedem z ośmiu szans na odebranie rywalce serwisu.

Tamara Zidansek (WTA 34) w 68 minut rozbiła 6:1, 6:1 Cristianę Ferrando (WTA 318). Słowenka zgarnęła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała pięć z 16 szans na przełamanie. Dajana Jastremska (WTA 53) nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i trzech piłek setowych w meczu z Jasmine Paolini (WTA 87). Ukrainka przy stanie 6:7(5), 1:4 skreczowała.

Rebecca Peterson (WTA 80) przegrała 3:6, 3:6 z Lucią Bronzetti (WTA 167). W ciągu godziny i 41 minut Szwedka zdobyła tylko dziewięć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu i została przełamana sześć razy. Aleksandra Krunić (WTA 176) pokonała 6:3, 6:1 Zivę Falkner (WTA 542). Serbka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i w II rundzie zmierzy się z Juvan.

Sara Errani (WTA 110) w Portorożu zdobyła tytuł w 2008 i zaliczyła finał w 2009 roku. Tym razem odpadła w I rundzie po porażce 6:7(4), 2:6 z Anheliną Kalininą (WTA 64). W pierwszym secie Włoszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3.

Zavarovalnica Salva Portoroz, Portoroż (Słowenia)