Pracowity czwartek Magdy Linette. Wciąż może być pięknie

Magda Linette w Ostrawie (WTA 500) zakończyła występ w singlu, ale pozostaje w rywalizacji w deblu. Polka i Amerykanka Bernarda Pera wygrały drugi mecz.

Magda Linette Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Magda Linette
Czwartek był dla Magdy Linette bardzo pracowitym dniem. Na kort w Ostrawie wychodziła dwa razy. W singlu w II rundzie uległa w trzech setach Kazaszce Jelenie Rybakinie. W deblu jej partnerką jest Bernarda Pera. W ćwierćfinale Polka i Amerykanka pokonały 6:4, 6:2 Australijkę Astrę Sharmę i Holenderkę Rosalie van der Hoek.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Linette i Pera uzyskały na 6:4. W drugiej partii Polka i Amerykanka oddały podanie, gdy prowadziły 2:0. Do końca meczu straciły jeszcze tylko jednego gema. Awans zapewniły sobie za drugą piłką meczową.

W ciągu 63 minut Linette i Pera zdobyły 35 z 49 punktów przy własnym podaniu. Wykorzystały cztery z dziewięciu break pointów. Polka i Amerykanka w tym roku osiągnęły razem półfinał Rolanda Garrosa.

Sharma i van der Hoek w I rundzie wyeliminowały Katarzynę Kawą i Rosjankę Alonę Fominę. Linette i Pera zostały rozstawione z numerem pierwszym. Na otwarcie odprawiły Alicję Rosolską i Rumunkę Andreę Mitu. W półfinale ich rywalkami będą Amerykanka Kaitlyn Christian i Nowozelandka Erin Routliffe.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)
WTA 500, kort twardy w hali, pula nagród 565,5 tys. dolarów
czwartek, 23 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Magda Linette (Polska, 1) / Bernarda Pera (USA, 1) - Astra Sharma (Australia) / Rosalie van der Hoek (Holandia) 6:4, 6:2

Iga Świątek skomentowała debiut w Ostrawie. "Było bardzo trudno"
Koniec wspaniałej współpracy. "Uczynił mnie lepszą tenisistką i lepszym człowiekiem"

Czy Magda Linette i Bernarda Pera awansują do finału?