Kamil Majchrzak rozpoczął występ we Francji. Awans nie przyszedł łatwo

Po życiowym sukcesie w zawodach ATP 250 w Sofii Kamil Majchrzak powrócił do rywalizacji w challengerach. We francuskiej miejscowości Mouilleron-le-Captif z trudem wygrał pierwszy pojedynek.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Jerzy Muszyński / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W minionym tygodniu Kamil Majchrzak (ATP 119) dotarł do premierowego w karierze ćwierćfinału zawodów głównego cyklu i dzięki temu przesunął się w rankingu ATP o sześć pozycji. Teraz piotrkowianin powrócił do challengerów, aby kontynuować starania o powrót do Top 100. We wtorek rozegrał pierwszy mecz w halowych zawodach we francuskiej miejscowości Mouilleron-le-Captif.

Na drodze Majchrzaka w I rundzie stanął Jewgienij Karlowski (ATP 285), który dostał się do głównej drabinki poprzez dwustopniowe eliminacje. W pierwszym secie to Rosjanin był bliżej zwycięstwa, lecz nie wykorzystał przewagi przełamania uzyskanej w siódmym gemie. Ostatecznie nasz reprezentant okazał się lepszy po tie breaku.

W drugim secie Karlowski dwukrotnie przełamał podanie "Szumiego" i tym razem zamknął seta wynikiem 6:3. W decydującej odsłonie Majchrzak zachował spokój i nie dał sobie odebrać serwisu. W szóstym gemie uzyskał kluczowego breaka i po 128 minutach zwyciężył 7:6(5), 3:6, 6:3. Tym samym w czwartkowym pojedynku o ćwierćfinał spotka się z Niemcem Matsem Rosenkranzem (ATP 487), który sensacyjnie wyeliminował z turnieju najwyżej rozstawionego Francuza Benjamina Bonziego (ATP 64).

W dwustopniowych eliminacjach znalazło się trzech naszych reprezentantów, którzy w ostatnim czasie odnoszą sukcesy w deblu. W polskim meczu Szymon Walków pokonał Karola Drzewieckiego 6:3, 7:6(4), ale w finale kwalifikacji lepszy po trzech tie breakach był Niemiec Mats Rosenkranz - 6:7(1), 7:6(5), 7:6(2). Z kolei Jan Zieliński pokonał na początek Brytyjczyka Aidana McHugh 6:3, 6:4, jednak w decydującej fazie przegrał z najwyżej rozstawionym Belgiem Zizou Bergsem 1:6, 3:6.

Biało-Czerwoni zgłosili się w Mouilleron-le-Captif także do turnieju debla. Para Drzewiecki i Majchrzak spotka się w środę z amerykańskim duetem Robert Galloway i Alex Lawson. Natomiast celujący w Top 100 rankingu deblistów Walków i Zieliński wylosowali na inaugurację francuską parę Titouan Droguet i Harold Mayot, która otrzymała od organizatorów dziką kartę.

Open de Vendee, Mouilleron-le-Captif (Francja)