US Open: Mecz błędów Federera

Numer jeden imprezy nowojorskiej, Roger Federer, wywalczył awans do 1/8 finału. W swoim meczu trzeciej rundy wyeliminował australijskiego tenisistę Lleytona Hewitta, 4:6, 6:3, 7:5, 6:4.

Małgorzata Niełacna

Mecz rozpoczął się od sensacji i od zwycięstwa przez Hewitta w pierwszym secie 6:4. Kolejne partie padły już jednak łupem faworyta ze Szwajcarii. Najbardziej zażarta walka trwała w secie trzecim, jednak Federerowi udało się go wygrać 7:5. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Szwajcara. W całym meczu popełnił aż 59 niewymuszonych błędów, przy 51 piłkach kończących. Hewitt w całym spotkaniu miał aż 14 szans na odebranie serwisu swojemu rywalowi, jednak skutecznością popisał się tylko trzykrotnie.

Było to już 23. starcie tych dwóch tenisistów, z czego trzecie podczas imprezy w Nowym Jorku. Po raz trzeci górą był tu Szwajcar. Rywalem Federera w 1/8 będzie lepszy z pary James Blake / Tommy Robredo

Federer zwyciężał w US Open bez przerwy od 2004 roku i w tym sezonie na pewno liczy na powtórkę. Lleyton Hewitt również odniósł triumf w tej imprezie, wygrywając ją w roku 2001.

US Open, Nowy Jork
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 21,6 mln dol.
sobota, 5 września 2009
wynik

1/16 finału gry pojedynczej
Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Lleyton Hewitt (Australia, 31) 4:6, 6:3, 7:5, 6:4