US Open: Simon pokonany przez kontuzję

Gilles Simon pożegnał się z turniejem w Nowym Jorku, przerywając mecz z Juanem Carlosem Ferrero na początku czwartego seta, uskarżając się na kontuzję prawej nogi, której nabawił się podczas meczu.

Małgorzata Niełacna

Simon, który obecnie rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze (w styczniu awansował na szóstą pozycję w rankingu ATP), dobrze rozpoczął spotkanie z Hiszpanem, wygrywając gładko pierwszego seta. Później ich gra wyrównała się, do momentu, w którym urazu nabawił się Simon. Na początku czwartego seta zszedł z kortu, nie mogąc kontynuować gry. Co ciekawe w całym spotkaniu to przegrany Francuz zdobył o jeden punkt więcej.

Po meczu Juan Carlos Ferrero dużo opowiadał o swoim powrocie na szczyty rankingowe. Po tym, jak przez kilka lat był w czołówce (w 2003 roku był nawet numerem jeden na świecie), na początku 2009 roku spadł na najdalszą pozycję od 10 lat, wypadając z pierwszej setki. Koniec sezonu jest dla niego już bardziej udany. Przed imprezą nowojorską był już dwudziesty piąty w rankingu. - Fizycznie jestem zupełnie inny. Świetnie czuję się na korcie, mogę szybko się regenerować po meczach, co różni się od tego, jak było przez wiele lat. - Podsumował Ferrero.

Awans wywalczył też jeden z faworytów US Open, powracający po kontuzji, Hiszpan Rafael Nadal. W starciu ze swoim rodakiem, Nicolasem Almagro popełniał mniej błędów niż rywal i po 2 godzinach i 39 minutach mógł cieszyć się awansem do 1/8 finału. Było to już czwarte starcie tych zawodników i po raz czwarty górą był Nadal. W trakcie meczu obaj narzekali na problemu zdrowotne i korzystali z pomocy medycznej. Almagro skarżył się na ból pleców, Nadal na problemy żołądkowe. W kolejnej rundzie Rafael Nadal zmierzy się z lepszym z pary Geal Monfils - rozstawiony z trzynastką / Jose Acasuso, który po drodze odprawił z imprezy Davida Ferrera (nr 18).

W 1/8 zagra również Chilijczyk Fernando Gonzalez - numer jedenaście. W trzech setach pokonał Czecha grającego z siedemnastką, Tomasa Berdycha, 7:5, 6:4, 6:4. Kluczem do zwycięstwa był jego bardzo mocny i pewny serwis. W spotkaniu zaserwował 16 asów i ani razu nie dał się przełamać swojemu rywalowi z Czech. Było to już ich drugie tegoroczne starcie. Poprzednie, podczas imprezy w Cincinnati, wygrał Berdych.

US Open, Nowy Jork
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 21,6 mln dol.
niedziela, 6 września 2009
wyniki, mężczyźni

trzecia runda (1/16 finału) gry pojedynczej:

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 32) 7:5, 6:4, 6:4
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 24) - Gilles Simon (Francja, 9) 1:6, 6:4, 7:6(5), 1:0 krecz
Fernando González (Chile, 11) - Tomáš Berdych (Czechy, 17) 7:5, 6:4, 6:4