US Open: Piękny sen Oudin trwa!

Melanie Oudin (WTA 70) będzie się śniła po nocach rosyjskim tenisistkom. Niespełna 18-letnia Amerykanka, która w poprzednich rundach wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową, Jelenę Dementiewą (nr 4) i Marię Szarapową (nr 29), tym razem wyrzuciła z US Open Nadię Pietrową (nr 13) zwyciężając 1:6, 7:6(2), 6:3. Oudin, która podczas Wimbledonu doszła do czwartej rundy, po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego.

W pierwszym secie Oudin nie miała nic do powiedzenia. Trzy razy straciła własne podanie, a jedynego gema zdobyła przy serwisie rywalki. Amerykanka w partii tej miała zaledwie dwa kończące uderzenia przy 10 niewymuszonych błędach.

Drugiego seta nastolatka z Marietty rozpoczęła od prowadzenia 3:1. Po chwili było 4:3 i 40-15 dla Pietrowej. Rosjanka jednak nie wykorzystała dwóch szans na wygranie własnego podania. Precyzyjne minięcie forhendowe dało Oudin break pointa. Z pomocą przyszła rywalka, która kompletnie się pogubiła i wyrzuciła forhend. Od tego momentu Pietrowa zaczęła grać znacznie gorzej ciągle rozpamiętując niewykorzystane szanse.

Kolejne cztery gemy na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki serwujące i o losach seta zadecydował tie-break. Oudin rozpoczęła od prowadzenia 2-0, po tym jak Pietrowa popełniła podwójny błąd serwisowy. Po chwili było już 5-0 dla Amerykanki, która popisała się dwoma wygrywającymi forhendami. Wyrzucony przez Pietrową bekhend dał pogromczyni Rosjanek prowadzenie 6-1 i pięć piłek setowych. Pierwszą była trzecia rakieta świata obroniła smeczem po ładnie rozegranej akcji. Przy drugiej jednak wyrzuciła prosty forhend.

W trzecim secie Oudin przy stanie 2:1 własnym podaniem miała szansę podwyższyć prowadzenie, ale Pietrowa odrobiła stratę przełamania za pomocą woleja forhendowego. Oudin jednak natychmiast zaliczyła kolejnego breaka wygrywając długiego gema granego na przewagi. Przy drugim break poincie dwukrotna ćwierćfinalistka US Open popełniła podwójny błąd serwisowy. Amerykanka wygrała własne podanie po serii banalnych błędów rywalki i podwyższyła prowadzenie na 4:2. Pietrowa nie po raz pierwszy w swojej karierze pokazała słabą odporność psychiczną. W siódmym gemie przy break poincie wyrzuciła nawet smecza i przegrywała już 2:5.

Serwująca by wygrać mecz Oudin trochę się zagotowała i popełniając trzy kolejne błędy pozwoliła się Rosjance przełamać. Jednak w dziewiątym gemie znakomita kombinacja forhendu i bekhendu wzdłuż linii dała jej trzy piłki meczowe. Dwie zmarnowała psując forhend i bekhend. Przy trzeciej znakomicie zafunkcjonował będący dzisiaj kopalnią punktów dla Amerykanki kros forhendowy. Mecz trwał dwie godziny i 27 minut.

Oudin odniosła trzecie kolejne trzysetowe zwycięstwo nad reprezentantką Rosji. W drugiej rundzie po dwóch godzinach i 45 minutach pokonała Jelenę Dementiewą, a w trzeciej stoczyła równo trzygodzinną batalię z Marią Szarapową.