Kolejna porażka Eliny Switoliny. Twardy bój Markety Vondrousovej

Elina Switolina szybko zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Ukraińska tenisistka uległa Amerykance Madison Keys. Po twardym boju awans wywalczyła Czeszka Marketa Vondrousova.

Elina Switolina Getty Images / Peter Mundy/Speed Media/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 16) nie wygrała meczu przed wielkoszlemowym Australian Open (początek 17 stycznia). Adelajda nie okazała się dla niej szczęśliwa. Tydzień temu (WTA 500) uległa Rosjance Anastazji Gasanowej. Tym razem w turnieju niższej rangi (WTA 250) miała trudniejszą rywalkę. W poniedziałek Ukrainka przegrała 2:6, 4:6 z Madison Keys (WTA 87), finalistką US Open 2017.

W ciągu 77 minut Amerykanka zaserwowała 14 asów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Switolina popełniła siedem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Keys będzie Dajana Jastremska lub Tereza Martincova.

Marketa Vondrousova (WTA 34) zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 42) po dwóch godzinach i 29 minutach. Czeszka zrobiła 10 podwójnych błędów i zaserwowała osiem asów. Odparła siedem z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. W II rundzie finalistka Rolanda Garrosa 2019 zmierzy się z Ana Konjuh (WTA 65), która pokonała 6:2, 7:6(4) Darię Saville (WTA 385). Chorwatka w drugim secie wróciła ze stanu 1:4.

Marta Kostiuk (WTA 50) wygrała 6:3, 6:4 z Shelby Rogers (WTA 36). W ciągu 80 minut Ukrainka posłała osiem asów i wywalczyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W pierwszym secie odrobiła straty ze stanu 0:2. Nuria Parrizas-Diaz (WTA 64) pokonała 6:4, 6:4 Alize Cornet (WTA 62). W trwającym 99 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 10 break pointów. Hiszpanka trzy razy straciła serwis, a sama zaliczyła pięć przełamań.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)