Działo się w Bogocie! Ukrainka odpadła po thrillerze

Kolumbijka Camila Osorio zrobiła kolejny krok w stronę obrony tytułu w Bogocie (WTA 250). Odpadła ukraińska tenisistka Dajana Jastremska, która zmarnowała trzy piłki meczowe.

Dajana Jastremska Getty Images / Daniel Garzon Herazo/NurPhoto / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
W Bogocie odbyły się ćwierćfinały. Broniąca tytułu Camila Osorio (WTA 33) wystąpiła w tej fazie jako jedyna rozstawiona tenisistka. Pokonała 6:1, 6:4 Elinę Awanesjan (WTA 170). W drugim secie Kolumbijka wróciła ze stanu 1:3 i wygrała ósmy mecz z rzędu w tym turnieju.

W ciągu 90 minut Osorio obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Kolumbijka osiągnęła drugi półfinał w sezonie. W Monterrey dopiero w finale uległa Kanadyjce Leylah Fernandez. 19-letnia Awanesjan wystąpiła w pierwszym ćwierćfinale w WTA Tour.

Laura Pigossi (WTA 212) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:6(3) Dajanę Jastremską (WTA 102). W trzecim secie Ukrainka z 3:5 wyszła na 6:5 i zmarnowała trzy piłki meczowe. W tie breaku Brazylijka zapewniła sobie awans do pierwszego singlowego półfinału w WTA Tour. W deblu jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio.

W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu obie tenisistki popełniły po osiem podwójnych błędów. Jastremska zaserwowała pięć asów, a Pigossi nie miała ani jednego. Brazylijka odparła dziewięć z 14 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. W półfinale czeka ją starcie z Osorio.

Tatjana Maria (WTA 237) wróciła z 0:3 w drugim secie i wygrała 6:1, 6:4 z Mirjam Björklund (WTA 183). W ciągu 61 minut Niemka zniwelowała cztery z sześciu break pointów i spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour od czerwca 2019 roku (Nottingham).

Kamilla Rachimowa (WTA 111) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:2 Irinę Barę (WTA 118). W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Rumunka wykorzystała wszystkie cztery break pointy, ale sama została przełamana sześć razy. Popełniła dziewięć podwójnych błędów. Rachimowa wywalczyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W półfinale zagra z Marią.