Puchar Davisa: Ferrer zdobywa pierwszy punkt dla Hiszpanów

Hiszpania prowadzi z Izraelem 1-0 w meczu półfinałowym Grupy Światowej Pucharu Davisa. Pierwszy punkt dla obrońców tytułu zdobył David Ferrer, który pokonał Harela Levy'ego 6:1, 6:4, 6:3.

W pierwszym secie Ferrer miał bardzo dobrą skuteczność zarówno pierwszego, jak i drugiego podania (po 80 proc. zdobytych punktów). Wygrał go po 25 minutach wykorzystując oba break pointy, jakie miał.

W drugim secie byłej czwartej rakiecie świata już tak łatwo nie poszło. Levy objął prowadzenie 3:1. Ferrer jednak szybko się pozbierał i przełamując Izraelczyka w dziewiątym gemie wyszedł na prowadzenie 5:4, a następnie przy własnym podaniu zakończył tę partię.

W trzecim secie Ferrer wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i zapewnił Hiszpanom pierwszy punkt po jednej godzinie i 56 minutach walki. Bardzo dobrze funkcjonował forhend Hiszpana, dzięki któremu zdobył 19 punktów, a w sumie miał 29 kończących uderzeń przy tylko 19 niewymuszonych błędach.

W drugim piątkowym spotkaniu Juan Carlos Ferrero gra z Dudi Selą.