Tokio 2020. Zacięte spotkanie w walce o złoty medal. Gospodarze mistrzami olimpijskimi

Japonia zdobyła złoty medal olimpijski w tenisie stołowym w formule mikst na igrzyskach w Tokio. W finale, po wyrównanym spotkaniu, pokonali reprezentację Chin. Brąz zdobyli reprezentanci Tajwanu, zwyciężając w meczu o trzecie miejsce Francuzów.

Jakub Fordon
Jun Mizutani i Mima Ito PAP/EPA / HEDAYATULLAH AMID / Na zdjęciu: Jun Mizutani i Mima Ito
W finałowym spotkaniu po bardzo zaciętej potyczce zwyciężyła reprezentacja Japonii (Jun Mizutani i Mima Ito). Pierwsze dwa sety wpadły na konto reprezentantów Chin, którzy wyśmienicie weszli w mecz. Później finałowa batalia bardzo się wyrównała, ale w końcówkach prowadzący w rywalizacji nie potrafili zdobywać punktów. Japończycy wyszli na prowadzenie, ale kolejny set należał do Chińczyków i o złotym medalu zadecydowała ostatnia partia. W niej mimo ambitnej walki z obu stron lepsi okazali się gospodarze, wygrywając całe spotkanie 3:4.

W meczu o brązowy medal reprezentacja Tajwanu bez problemu uporała się z reprezentantami Francji, wygrywając 0:4.

Wyniki pojedynku o złoty medal w tenisie stołowym mikst:

X. Xu/S. Liu (Chiny) - J. Mizutani/M. Ito (Japonia) 3:4

Wyniki pojedynku o brązowy medal w tenisie stołowym mikst:

E. Lebesson/J. N. Yuan (Francja) - Y.-J. Lin/I.-C. Cheng (Tajwan) 0:4

Przeczytaj także:
Niespodzianka w japońsko-kanadyjskiej rywalizacji. Azjaci bliżej siatkarskiego ćwierćfinału