Tokio 2020. Świetna Chinka prowadziła od startu do mety. Nie dała szans rywalkom

W czwartkowej sesji porannej podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020, chińska pływaczka Yufei Zhang pewnie pokonała resztę stawki. W finale na 200 metrów stylem motylkowym prowadziła od startu do mety i zdobyła olimpijskie złoto.

Michał Gałęzewski
Yufei Zhang PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Yufei Zhang
W finale na 200 metrów stylem motylkowym, Yufei Zhang rozpoczęła doskonale. Od startu prowadziła i pierwsze 50 metrów przepłynęła w czasie o 0,27 sekundy lepszym niż rekord świata. Po stu metrach, miała już 1,57 sekundy lepszy czas od Hali Flickinger.

Amerykanka zaczęła atakować na trzecim nawrocie i zbliżyła się do Chinki. Ten atak kosztował ją jednak dużo sił, a Yufei Zhang nie osłabła do samego końca. Na mecie, Flickinger została jeszcze minięta przez swoją rodaczkę Regan Smith i to ona cieszyła się z olimpijskiego srebra.

Dla Yufei Zhang to już drugi medal na tych igrzyskach. Wcześniej zdobyła srebro na 100 metrów w stylu motylkowym.