Tokio 2020. Na wodzie idzie całkiem dobrze. Zobacz, co przespałeś szóstego dnia igrzysk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Phil Walter / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar
Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar

Olimpijski poranek w Tokio - zwłaszcza dla polskich przedstawicieli sportów "wodnych" - był całkiem udany. Zobacz podsumowanie tego, co działo się w nocy naszego czasu.

Kawęcki w finale

Radosław Kawęcki zajął 3. miejsce w swoim półfinale w biegu na 200 metrów w stylu grzbietowym i dało mu to awans do finału igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Reprezentant Polski uzyskał siódmy czas półfinałów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Tylko finał B

W finale igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn zabrakło Polaków. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski zajęli ostatecznie drugie miejsce w finale B, a więc ósme w całej rywalizacji.

Getty Images / Dean Alberga/Handout/World Archery Federation

Szybki koniec łuczniczki

Sylwia Zyzańska szybko zakończyła swój udział w indywidualnych zmaganiach łuczników w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Polka już w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki i odpadła z turnieju.

Druga runda w judo

Beata Pacut wystartowała jako jedna z kandydatek do trofeum w judo do 78kg. Polka w pierwszym starciu nie zawiodła i awansowała do drugiej rundy na IO 2020 w Tokio. Wygrała pierwszą walkę z Gabonką Saray-Myriam Mazou, ale w kolejnej musiała uznać wyższość rywalki. Przez ippon przegrała z Japonką Shori Hamadą.

Doskonały wynik żeglarek

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar radzą sobie znakomicie. W trzecim wyścigu (klasa 470) zajęły drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej są niezmiennie na pierwszym. Rywalizacja cały czas trwa.

Śledź 6. dzień igrzysk na żywo

Medalowa szansa Myszki

W żeglarskiej klasie RS:X mężczyzn. 4. miejsce zajmuje Piotr Myszka, który ma na koncie 41 punktów i traci tylko dwa do Thomasa Goyarda. To także szansa medalowa. W tej samej klasie wśród pań Zofia Noceti-Klepacka zajmuje 9. pozycję.

W strzelectwie nie poszło

W czwartek odbyła się pierwsza część kwalifikacji w pistolecie sportowym 25 m. Po rundzie precyzyjnej Klaudia Breś zajmuje 35. miejsce. W trzech seriach (każda po 10 strzałów) Polka zdobyła 285 punktów. W kwalifikacjach trapu Sandra Bernal zajęła 9. miejsce. Do finału wchodziło 6 zawodniczek.

Złe miłego początki

Rozpoczęły się zmagania golfistów. Adrian Meronk zaczął bardzo dobrze i początkowo plasował się w okolicach 15. miejsca, ale po 12 dołkach jest na dzielonym 37. miejscu - wynik par: 3 birdie, bogey i double bogey na 11. dołku.
Koń zaniemógł

To miały być piąte igrzyska olimpijskie Pawła Spisaka. Polak był już w Tokio ze swoim koniem Banderasem i miał wystartować w jeździeckich zawodach WKKW ale koń nie przeszedł kontroli weterynaryjnej. Miejsce Spisaka zajmie rezerwowy Jan Kamiński

Czy polskie żeglarki zdobędą olimpijski medal?