Tokio 2020. Indie walczą o ćwierćfinał. Coraz mniej niewiadomych w hokeju na trawie

Reprezentacja Indii kobiet pokonując Irlandię przedłużyła swoją szansę na ćwierćfinały hokeja na trawie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. U mężczyzn zaczęła się już ostatnia kolejka w fazie grupowej i niewiadomych jest coraz mniej.

MG
radość reprezentantek Indii Getty Images / Ramsey Cardy/Sportsfile / Na zdjęciu: radość reprezentantek Indii
W grupie A kobiet, czwarte zwycięstwo - tym razem z RPA odniosły Niemki, które w ostatnim meczu z Holenderkami powalczą o zwycięstwo w grupie i rozstawienie w ćwierćfinałach. Indie zwyciężyły natomiast z Irlandią, przedłużając sobie tym samym szanse na awans szczególnie, że w ostatniej kolejce Azjatki zagrają z RPA.

W rywalizacji mężczyzn odbyły się dwa spotkania. Niepokonana dotąd Australia i tym razem była bliska zwycięstwa po tym, jak w 18. minucie bramkę strzelił Tom Wickham. Gdy wydawało się, że to zawodnicy z Antypodów wygrają 1:0, w ostatniej minucie wyrównującą bramkę strzelił Pau Quemada Cadafalch. Obie drużyny zagrają w ćwierćfinale.

W grupie B, po pokonaniu Niemców, reprezentanci RPA nie potrafili pójść za ciosem i tylko zremisowali z outsiderem z Kanady. Obie drużyny odpadły już z turnieju, w którym z tej grupy awansowały cztery zespoły z Europy.

Wyniki sesji porannej hokeja na trawie:

Grupa A, kobiety:

RPA - Niemcy 1:4 (Marks 1 - Altenburg 2, Schroder 1, Zimermann 1)

Grupa A, mężczyźni

Australia - Hiszpania 1:1 (Wickham 1 - Quemada Cadafalch 1)

Grupa B, mężczyźni

Kanada - RPA 4:4 (Ho-Garcia 1, Pereira 1, Pearson 1, Boothroyd 1 - Guise-Brown 1, Spooner 1, Ntuli 1, Mvimbi 1)