Co tam się stało?! Olbrzymi pech rywalki Polki

O wielkim pechu może mówić Yanique Thompson, jamajska lekkoatletka, która nie ukończyła półfinałowego biegu 100 metrów przez płotki. W nim brała udział Polka, Klaudia Siciarz.

Karol Wasiek
Jamajka zatrzymała się nagle w połowie dystansu Twitter / Eurosport / Jamajka zatrzymała się nagle w połowie dystansu
Sporo emocji było podczas pierwszego biegu półfinałowego na 100 metrów przez płotki kobiet. Aż dwie zawodniczki nie dobiegły do mety, w tym Jamajka Yanique Thompson.

Lekkoatletka miała wielkiego pecha. Zaczęła całkiem nieźle, ale zahaczyła o jeden płotek i momentalnie zwolniła. Po chwili upadła na bieżnię i nie kontynuowała biegu. Wstała dopiero przy pomocy rywalki.

25-latka w 2013 została mistrzynią świata juniorów młodszych na dystansie 100 metrów przez płotki. Srebrna medalistka mistrzostw Ameryki Środkowej i Karaibów juniorów.

W tym biegu rywalizowała także Polka, Klaudia Siciarz. Dla niej już ten półfinał był ogromnym sukcesem. Siciarz słabo wystartowała, ale później biegła już bardzo dobrze. Nasza reprezentantka zajęła 5. miejsce z czasem 12,84s. Nie awansowała wprawdzie do finału, ale to najlepszy rezultat Biało-Czerwonej w tym sezonie.

W drugim półfinale wystartowała Pia Skrzyszowska. Polka kapitalnie wystartowała, ale na dystansie traciła do rywalek. Zajęła szóste miejsce z czasem 12,89, czyli pobiegła słabiej niż w eliminacjach. Oznacza to, że w finale 100 m przez płotki nie obejrzymy żadnej z Polek.