Tokio 2020. Najpierw mało brakowało, a potem było już tylko gorzej. Polki za burtą turnieju tenisa stołowego

Na 1/8 finału udział w drużynowym turnieju kobiet w tenisa stołowego zakończyła reprezentacja Polski. Biało-Czerwone przegrały z Koreą Południową 0:3.

Krzysztof Sędzicki
mecz debla Choi Hyojoo/Shin Yubin - Natalia Partyka/Natalia Bajor PAP/EPA / JEON HEON-KYUN / Na zdjęciu: mecz debla Choi Hyojoo/Shin Yubin - Natalia Partyka/Natalia Bajor
Po nieudanych występach w turnieju indywidualnym, gdzie Natalii Partyce, a także Li Qian udało się dotrzeć zaledwie do drugiej rundy (więcej TUTAJ), Polki liczyły na rehabilitację w rywalizacji zespołowej. Zadanie było jednak dość trudne, bo już na początku przyszło im zmierzyć się w 1/8 finału z reprezentacją Korei Południowej.

Na początek odbyło się spotkanie debli. Partyka wraz z Natalią Bajor zmierzyły się z  Choi Hyojoo i Shin Yubin. Po nieudanym pierwszym secie, w dwóch kolejnych Polki nawet zyskiwały kilka punktów przewagi, ale niestety je traciły. Przegrywały już 0:2, ale w trzeciej oraz czwartej partii się wyratowały i doprowadziły do remisu. Ale w ostatniej części przegrały na przewagi 11:13.

W meczu numer dwa Li Qian nie miała wiele do powiedzenia w starciu z Jeon Jihee. Jedynie w drugim secie, przegranym 8:11, mogła mieć złudzenia, że uda się coś ugrać. W pierwszym zdobyła 4 punkty, a w trzecim 3 i po kilku minutach było już po wszystkim, a Korea Południowa prowadziła 2:0.

Spotkanie Natalii Bajor z Shin Yubin było więc grą o wszystko dla reprezentacji Polski. Przez pierwsze dwa sety nasze nadzieje gasły, bo Koreanka wygrała do 4 i 7, ale w dwóch kolejnych Bajor się podniosła i dzięki triumfom 11:9 i 11:8 doprowadziła do tie-breaka. To jednak niestety wszystko, na co było ją stać, bo w ostatniej części gry uległa 5:11.

Tym samym zakończył się udział polskich pinpongistów w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na pewno pozostaje spory niedosyt. Walka o medale w rywalizacji kobiet odbędzie się w czwartek, 5 sierpnia.

Korea Południowa - Polska 3:0

1. Choi Hyojoo/Shin Yubin - Natalia Partyka/Natalia Bajor 3:2 (11:6, 12:10, 11:13, 4:11, 13:11)

2. Jeon Jihee - Li Qian 3:0 (11:4, 11:8, 11:3)

3. Shin Yubin - Natalia Bajor 3:2 (11:4, 11:7, 9:11, 8:11, 11:5)

Korea Płd. - Polska 3:0

Sprawdź również: Historyczny triumf Chińczyka w tenisie stołowym. Elektryzujący bój o brązowy medal

Jak oceniasz występ polskich tenisistów stołowych na igrzyskach w Tokio?