Tokio 2020. Pokaz siły Francuzów. Przekroczyli czterdziestkę w meczu z Bahrajnem

W pierwszym ćwierćfinale szczypiornistów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020, reprezentacja Francji rozgromiła Bahrajn 42:28. Najwięcej - 9 bramek - rzucił Kentin Mahe.

Michał Gałęzewski
Luka Karabatić Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Luka Karabatić
Reprezentacja Francji spisuje się doskonale podczas igrzysk olimpijskich. Trójkolorowi wygrali 4 z 5 meczów fazy grupowej i zajęli 1. miejsce w grupie A. Bahrajn sensacyjnie awansował do ćwierćfinału, wyprzedzając w dramatycznych okolicznościach Portugalię.

Na tym etapie jednak trudno było o jakąkolwiek niespodziankę. Francuzi szybko wyszli na prowadzenie, jednak przez długi czas Bahrajn nie odpuszczał. Jeszcze w 21. minucie, po bramce Mohameda Ahmeda na tablicy wyników widniał rezultat 12:11. W tym momencie jednak Francuzi włączyli piąty bieg.

Mistrzowie olimpijscy z Pekinu i z Londyn zaczęli w krótkim tempie budować swoją przewagę i po trafieniu Kentina Mahe, jeszcze przed przerwą prowadzili różnicą siedmiu bramek. Po zmianie stron Bahrajn zmniejszył swoją stratę do pięciu trafień, o odrobieniu całej straty nie było jednak mowy.

Naszpikowana gwiazdami reprezentacja Francji znów zaczęła karcić Bahrajn za każdy błąd. Na 5 minut przed końcem, gdy kolejny raz trafił najskuteczniejszy w meczu Mahe, było już 40:24. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 42:28 i Francja zagra w ćwierćfinale.

Rywalem Francuzów będzie w półfinale zwycięzca meczu Niemcy - Egipt. Wszystkie ćwierćfinały odbędą się we wtorek, 3 sierpnia. Półfinały zaplanowane są na czwartek, a mecze o medale na sobotę.

Francji - Bahrajn 42:28 (21:14)

Francja: Gerard (3/16 - 19%), Genty (5/18 - 28%) - Mahe 9, Mem 5, Tournat 5, Remili 4, Richardson 3, Abalo 3, Guigou 3, Porte 3, N.Karabatić 2, L.Karabatić 2, Fabregas 2, Lagarde 1.