Tokio 2020. Pogromcy Polaków wyeliminowani. Znamy kandydatów do medalu w turnieju siatkarzy plażowych

W środę rozegrano ćwierćfinałowe spotkania igrzysk olimpijskich siatkarzy plażowch. Awansu do strefy medalowej nie zdołali wywalczyć pogromcy polskich duetów, Nicolai Paolo i Daniele Lupo przegrali 0:2 z duetem Cherif Younousse/ Ahmed Tijan.

Jacek Pawłowski
Ahmed Tijan (z lewej) i Cherif Younousse PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Na zdjęciu: Ahmed Tijan (z lewej) i Cherif Younousse
Para Nicolai Paolo/ Daniele Lupo w rywalizacji grupowej pokonała duet Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak, natomiast w 1/8 finału, po emocjonującym meczu uporała się z Michałem Brylem i Grzegorzem Fijałkiem. Zwycięska seria Włochów została jednak przerwana w rywalizacji o awans do strefy medalowej. Przeszkodą nie do przejścia dla wicemistrzów olimpijskich okazał się katarski duet Cherif Younousse/ Ahmed Tijan. Rywalizacja rozstrzygnęła się w dwóch setach.

Niewiele działo się również w pozostałych trzech potyczkach, które rozstrzygnęły się w dwóch odsłonach. Kolejną niespodziankę sprawili Martins Plavins/ Edgars Tocs. Łotysze, po wyeliminowaniu w 1/8 finału duetu Brazylijczyków Evandro/ Bruno, w ćwierćfinale uporali się z kolejnymi kandydatami do medalu, parą Alison/ Alvaro Filho.

Wyniki 1/4 finały igrzysk olimpijskich siatkarzy plażowych:

Younousse/Tijan - Nicolai P./Lupo 2:0 (21:17, 23:21)
Thole/Wickler - Krasilnikov/Stoyanovskiy 0:2 (16:21, 19:21)
Plavins/Tocs - Alison/Alvaro Filho 2:0 (21:16, 21:19)
Semenov/Leshukov - Mol/Sorum 0:2 (17:21, 19:21)

Pary 1/2 finału - czwartek, 5 sierpnia 2021 r.:

Mol/Sorum - Plavins/Tocs godz. 14.00
Younousse/Tijan - Krasilnikov/Stoyanovskiy godz. 15.00

Tokio 2020. Znamy komplet par półfinałowych. Rywalizacja o medale już bez Polaków!
Tokio 2020. Znamy terminarz i pary półfinałowe. Medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro powalczą o finał w Tokio