Tokio 2020. Medale w drużynowym tenisie stołowym kobiet rozdane. Jednostronny mecz finałowy

Reprezentantki Chin pokonały gospodynię igrzysk, Japonię, w finale olimpijskiego turnieju drużynowego tenisistek stołowych w Tokio. Brązowy medal zdobyły reprezentantki Hongkongu, które pokonały Niemki.

Jakub Fordon
Chinki wygrały drużynowe złoto w Tokio PAP/EPA / MAST IRHAM / Na zdjęciu: Chinki wygrały drużynowe złoto w Tokio
Zgodnie z przewidywaniami reprezentantki Chin nie dały żadnych szans swoim rywalkom i pewnie uporały się z nimi w trzech setach. W światowym rankingu Chinki dominują czołówkę rankingu, brak złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 (rozgrywane w 2021 z powodu pandemii koronawirusa) byłby ogromnym rozczarowaniem. Jednak żadna z Japonek nie potrafiła przeciwstawić się rywalce i bez żadnego wygranego seta poległy w finale zdobywając srebro.

W spotkaniu o trzecie miejsce reprezentantki Hongkongu pokonały Niemki 3:1. Oznacza to, że całe podium zajęły kraje azjatyckie, w których tenis stołowy stoi na najwyższym poziomie.

Już w piątek zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce oraz finał drużynowego tenisa stołowego mężczyzn. O 4:00 czasu polskiego Korea Południowa powalczy z Japonią o brązowy medal, a o godzinie 12:30 Chiny zmierzą się z Niemcami w walce o złoty medal igrzysk olimpijskich. Nasi zachodni sąsiedzi będą jedynym krajem spoza Azji, który stanie na podium.