Tokio 2020. Shaunae Miller-Uibo w innej lidze. Obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej

Shaunae Miller-Uibo obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w biegu na 400 metrów. W Tokio nie dała żadnych szans swoim rywalkom.

PS
Shaunae Miller-Uibo PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Shaunae Miller-Uibo
Shaunae Miller-Uibo zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas igrzysk w Rio de Janeiro (2016) i powtórzyła ten wyczyn pięć lat później - w Tokio. Lekkoatletka nie dała rywalkom żadnych szans w finałowym biegu.

Na ostatniej prostej wrzuciła jeszcze wyższy bieg i miała znaczącą przewagę nad resztą. Na metę wpadła z czasem 48,36 s, bijąc przy tym rekord kontynentu.

Srebro wywalczyła Marileidy Paulino (49,20 s), ustanawiając przy okazji rekord życiowy. Brąz zdobyła Amerykanka - Allyson Felix (49,46 s).

W finale nie było reprezentantek Polski. Jedyna, która startowała w tej konkurencji, Natalia Kaczmarek, odpadła w półfinale.