Tokio 2020. Pięcioboiści ukończyli pływanie. Bardzo dobry występ Łukasza Gutkowskiego

Rozpoczął się kulminacyjny dzień w pięcioboju nowoczesnym mężczyzn. W pływaniu bardzo dobrze wypadł Łukasz Gutkowski, który zajął 2. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym, a w łącznej klasyfikacji był 11. Nieco gorzej spisał się Sebastian Stasiak.

Dawid Franek
Łukasz Gutkowski PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Łukasz Gutkowski
Najpierw spośród reprezentantów Polski na arenie pływackiej zaprezentował się Sebastian Stasiak, który płynął w trzecim wyścigu. Zakończył go na czwartej pozycji z czasem 2:04,59 s. W klasyfikacji łącznej dało mu to 301 punktów i 25. miejsce.

W następnym wyścigu brał udział Łukasz Gutkowski, który spisał się bardzo dobrze. Z czasem 2:00,59 s zajął drugie miejsce. Lepszy w tym wyścigu od Polaka okazał się tylko Koreańczyk Jun Woong-tae. W klasyfikacji łącznej po wszystkich grupach Łukasz Gutkowski zajął 11. miejsce.

Zgodnie z oczekiwaniami najszybszy był ostatni, szósty wyścig. Rywalizację w nim wygrał Amerykanin egipskiego pochodzenia, Amro Elgeziry, który pobił rekord olimpijski z czasem 1:52,96 s.