Ona jest niewiarygodna. Polka znowu najlepsza w Pucharze Świata

Tym razem nie było kolejnego rekordu świata, ale Aleksandra Mirosław i tak nie miała sobie równych. Polka ponownie wygrała Puchar Świata we wspinaczce sportowej na czas.

Robert Czykiel
Aleksandra Mirosław Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław tydzień temu zadziwiła wszystkich podczas Pucharu Świata w Seulu. W ciągu jednego dnia pobiła aż cztery rekordy świata we wspinaczce sportowej na czas. Polka w tej dyscyplinie rządzi i właśnie znowu to potwierdziła.

29-latka tym razem pojechała do Dżakarty. W Pucharze Świata w stolicy Indonezji nie wszystko jej wychodziło perfekcyjnie, ale i tak znowu nie miała sobie równych.

Polka zaczęła od wygrania kwalifikacji z czasem 6,36 sekund. Potem w finale była wolniejsza (czas 6,43), ale to i tak wystarczyło do zwycięstwa. Druga Made Desak przegrała z nią o dziewięć setnych sekundy.

Nie tylko Mirosław miała powody do radości w Dżakarcie. Na podium znalazła się także Aleksandra Kałucka, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Z kolei Natalia Kałucka była szósta, a Patrycja Chudziak piętnasta.

Aleksandra Mirosław wciąż jest rekordzistką świata we wspinaczce na czas. Jej rekord to 6,25 sekundy. W tym roku celuje przede wszystkim w mistrzostwa świata, w których będzie walczyć o kwalifikację na igrzyska olimpijskie Paryż 2024.

Powiedziała, co sądzi o bojkocie igrzysk. Jasne stanowisko polskiej mistrzyni >>