GP Kataru: Pierwsza sesja dla Aleixa Espargaro

Aleix Espargaro (NGM Forward Racing) dyktował tempo podczas pierwszej sesji treningowej MotoGP na torze Losail w Doha. W weekend kierowcy zainaugurują nowy sezon wyścigiem o GP Kataru.

Rafał Lichowicz

W pierwszej sesji treningowej najlepiej radzili sobie kierowcy, którzy przed dwoma tygodniami trenowali na obiekcie w Doha, podczas serii przedsezonowych testów. W czwartek najlepszy czas uzyskał Aleix Espargaro z teamu NGM Forward Racing.

Starszy z braci pokonał najmniejszą ilość okrążeń spośród kierowców czołówki. Swój najlepszy rezultat 1:55.201 uzyskał na ostatnim mierzonym okrążeniu. Gorszy o 0,466 sekundy był Alvaro Bautista na Hondzie. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Bradley Smith na Yamasze.

Słabo spisali się kierowcy fabrycznych zespołów. Najwyżej sklasyfikowany Dani Pedrosa był dopiero szósty. Oczko niżej uplasował się Valentino Rossi. Jorge Lorenzo stracił do Włocha 0,126 sekundy.

Na torze pojawił się również wracający po kontuzji Marc Marquez. Obrońca mistrzowskiego tytułu przejechał 15 okrążeń, a najlepszy wynik dał mu 11. miejsce.

Pierwszym pechowcem okazał się Yonny Hernandez (Energy T.I. Pramac Racing). Kolumbijczyk zaliczył wywrotkę i opuścił tor z podejrzeniem kontuzji barku.