GP Włoch: Pierwszy trening dla Marca Marqueza

Marc Marquez (Repsol Honda) zwyciężył w pierwszej piątkowej sesji treningowej na torze Mugello. Hiszpan był lepszy od grupy włoskich kierowców startujących przed własną publicznością.

Rafał Lichowicz
Czas uzyskany przez Marca Marqueza był niewiele ponad 0,3 sekundy gorszy o rekordowego okrążenia Hiszpana w trakcie ubiegłorocznego wyścigu we Włoszech. Wystarczyło to jednak do pokonania włoskiej kampanii w MotoGP.

Drugi Valentino Rossi stracił do swojego naśladowcy 0,4 sekundy. Minimalnie gorsi od niego byli Andrea Iannone i Andrea Dovizioso, obaj na motocyklach Ducati. Piątą lokatę zajął drugi jeździec Yamahy Jorge Lorenzo.

W czołowej dziesiątce znalazł się również zdecydowany lider wśród zawodników w klasie Open - Aleix Espargaro. Hiszpan był szósty przed Stefanem Bradlem, który był drugim najszybszym motocyklistą Hondy po Marquezie.

Zaskoczeniem porannej sesji na torze Mugello był z pewnością występ Daniego Pedrosy. Rekordzista toskańskiego obiektu stracił blisko 1,2 sekundy do Marqueza i zajął odległą 11. lokatę.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W inauguracyjnej sesji treningowej w najsłabszej klasie Moto3 zwyciężył Alex Rins. Hiszpan z rezultatem 1:58.757 był szybszy o 0,238 sekundy od Jacka Millera.