Moto3: Jack Miller wrócił do wygrywania

Perfekcyjny wyścig w wykonaniu Jacka Millera dał Australijczykowi czwarte zwycięstwo w sezonie. Motocyklista Red Bull KTM Ajo umocnił się na pozycji lidera mistrzostw świata w klasie Moto3.

Rafał Lichowicz
Jack Miller wygrał pewnie wyścig na torze Sachsenring wykorzystując pierwsze pole startowe. Australijczyk przez cały dystans czuł na plecach oddech goniącej go grupy, ale do samej mety nie popełnił najmniejszego błędu i cieszył się z czwartego zwycięstwa w bieżącym sezonie.

Sporą niespodziankę sprawił drugi na mecie reprezentant RPA, Brad Binder. 18-latek, który nie jest w tym sezonie wyróżniają się postacią (zaledwie 15. miejsce w klasyfikacji generalnej przed GP Niemiec), pojechał wyścig życia i zdobył swoje pierwsze podium w karierze.

Trzecie miejsce zajął Alex Masbou dla którego to pierwsze "pudło" w tym roku. Francuz znalazł się w pierwszej trójce po ostatnim zakręcie i ataku na pozycję Alexa Marqueza.

Wyścig do nieudanych zaliczyli wicelider mistrzostw Romano Fenati oraz medalista poprzedniego sezonu, Alex Rins. Obaj zawodnicy upadli na pierwszych okrążeniach.

Pozycję lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata obronił Jack Miller. Australijczyk ma na koncie 142 punkty i o 19 wyprzedza drugiego Alexa Marqueza. Trzeci Efren Vazquez traci do lidera 30 punktów.