MotoGP: Marc Marquez z pole position w Argentynie

Marc Marquez wygrał kwalifikacje do wyścigu o Grand Prix Argentyny. Jest to 24. pole position w historii startów Hiszpana w MotoGP.

Po piątkowych treningach Marc Marquez nie był w pełni zadowolony ze swojej jazdy. Hiszpan podkreślał jednak, że po wprowadzeniu zmian w ustawieniach motocykla, wszystko może się zmienić. [ad=rectangle] W sobotę aktualny mistrz świata prezentował znacznie lepszą formę i wygrał dwie sesje treningowe. Następnie "MM93" w dobrym stylu wygrał kwalifikacje. Hiszpan pokonał jedno okrążenie toru Termas de Rio Hondo w czasie 1:37.802. Drugi Aleix Espargaro stracił do niego 0.514 s., a trzeci Andrea Iannone 0.665 s.

Nieco słabiej w kwalifikacjach wypadli zawodnicy Movistar Yamaha MotoGP. Na piątej pozycji rywalizację ukończył Jorge Lorenzo, zaś Valentino Rossi zajął ósme miejsce. Oznacza to, że aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata ruszy do wyścigu dopiero z trzeciego rzędu.

Z jazdy w kwalifikacjach nie może być też zadowolony Pol Espargaro. Hiszpański motocyklista słabo zaprezentował się już na trzecim treningu, w wyniku czego musiał startować w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. W niej wypadł błado i nie przeszedł do kolejnej fazy kwalifikacji. Ostatecznie do wyścigu młodszy z braci Espargaro ruszy z osiemnastego miejsca.