Skandaliczne zachowanie Romano Fenatiego. Włoch wykluczony z zespołu Valentino Rossiego

W sobotni wieczór z padoku MotoGP dotarła sensacyjna wiadomość na temat Romano Fenatiego. Włoch został zawieszony w prawach zawodnika Sky Racing Team VR46 i jego dalsza kariera w mistrzostwach świata stanęła pod znakiem zapytania.

Łukasz Kuczera

Obecnie Romano Fenati zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Moto3. Włoch jest liderem teamu, który w najmniejszej kategorii wystawia Valentino Rossi. Fenati w całej swojej karierze siedmiokrotnie wygrywał wyścigi i choć nie zdobył tytułu mistrzowskiego, to w przyszłym roku razem z ekipą Rossiego miał przenieść się do Moto2.

Teraz dalsza kariera Fenatiego w mistrzostwach świata stoi pod znakiem zapytania. W sobotni wieczór zespół Sky Racing Team VR46 poinformował dziennikarzy, że ze względu na ciągłe i rażące naruszenia dyscypliny wewnątrz teamu, 20-latek został zawieszony w prawach zawodnika. Oznacza to, iż Fenati nie ustawi się na starcie do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring.

Na kolejny wyścig, który 21 sierpnia odbędzie się w czeskim Brnie, włoski zespół ma znaleźć zastępstwo dla Fenatiego. Team "Doctora" nie przewiduje, by 20-letni zawodnik wystartował jeszcze w tym roku w mistrzostwach świata. W tej sytuacji wydaje się, że awans Fenatiego do Moto2 w barwach ekipy Rossiego w sezonie 2017 jest wykluczony.

Do tej pory Sky Racing Team VR46 wystawiał w Moto3 zespół składający się z trzech zawodników. Punkty dla włoskiej ekipy zdobywają również Nicolo Bulega oraz Andrea Migno.

Czy Romano Fenati powróci do mistrzostw świata?