Kokpit Kibice

Stefan Bradl myślami już w WSBK. "To będzie trudne wyzwanie"

W przyszłym roku Stefan Bradl będzie startować w kategorii World Superbike. Tym samym dobiegnie końca kilkuletnia przygoda Niemca z MotoGP.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Stefan Bradl w sezonie 2011 sięgnął po tytuł mistrza świata w kategorii Moto2 i wydawało się, że przed Niemcem szansa na zawrotną karierę w MotoGP. Bradl trafił do zespołu LCR Honda MotoGP, który korzystał wtedy z fabrycznego motocykla japońskiego producenta. Niemiec nie wykorzystał jednak potencjału swojej maszyny.

Przed sezonem 2015 Bradl rozstał się z Hondą i trafił do Forward Racing. W połowie sezonu włoski team zaczął borykać się z problemami finansowymi, więc Niemiec zerwał umowę i znalazł zatrudnienie w Aprilii. W tej ekipie startuje również w tym roku, ale Włosi nie byli zainteresowani przedłużeniem współpracy.

W tej sytuacji Bradl w sezonie 2017 zawita do World Superbike. Niemiec podpisał kontrakt z fabrycznym teamem Hondy, gdzie stworzy duet z Nicky Haydenem. Doświadczony Amerykanin do niedawna również startował w MotoGP. - Patrząc na wyniki, to będzie nowe i trudne wyzwanie. Mistrzostwa WSBK są nieco inne i trzeba sporo czasu, aby dostosować się do motocykli w tej kategorii. Myślę jednak, że mam potencjał, aby tego dokonać. W WSBK wiele zespołów prezentuje wysoki poziom. Honda obiecuje poprawę swojej maszyny na kolejny rok, więc mamy duże szanse. Na pewno dam z siebie wszystko - powiedział Bradl.

W WSBK Bradl spotka zawodników, z którymi miał okazję się ścigać nie tylko w MotoGP, ale również w Moto2. Są to chociażby Sylvain Guintoli czy Jordi Torres. - Jest kilka osób, z którymi będę mógł porozmawiać. Na pewno będzie sporo zabawy - dodał.

ZOBACZ WIDEO Naja i Mikołajczyk z medalami olimpijskimi (źródło TVP)

Czy Stefan Bradl sięgnie po tytuł mistrzowski w WSBK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
worldsbk.com

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×