Kubica znów dał popis w USA. Kibice mogą marzyć o powtórce sprzed roku

Materiały prasowe / Fabrizio Boldoni / DPPI / Na zdjęciu: Robert Kubica
Materiały prasowe / Fabrizio Boldoni / DPPI / Na zdjęciu: Robert Kubica

Kolejny trening przed Lone Star Le Mans i ponownie Robert Kubica zameldował się w czołówce długodystansowych mistrzostw świata WEC. Jego AF Corse znajduje się wśród faworytów do zwycięstwa w Austin i powtórzenia wyniku z 2024 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Kubica przed rokiem zwyciężył wyścig Lone Star Le Mans w teksańskim Austin. Był to pierwszy triumf Polaka w długodystansowych mistrzostwach świata WEC. W sezonie 2025 możemy być świadkami powtórki z historii, bo ekipa AF Corse dysponuje dobrym tempem na torze Circuit of the Americas. Świadczy o tym trzecia pozycja Kubicy w pierwszym treningu.

Druga sesja była również dość udana dla polskiego kierowcy i jego zespołu. Tym razem załoga numer 83 zameldowała się na piątym miejscu. Kubica ponownie był najszybszym kierowcą spośród swojej ekipy. Przy jego nazwisku pojawił się czas 1:52.746.

ZOBACZ WIDEO: Kajetanowicz i kapibary. Polak rozchwytywany w Paragwaju

Najlepszy wynik w drugim treningu WEC przed Lone Star Le Mans uzyskało BMW numer 20, za kierownicą którego siedział Sheldon van der Linde. Kierowca z Republiki Południowej Afryki pokonał jedno okrążenie toru COTA w czasie 1:51.946. Był tym samym szybszy od Kubicy o 0,800 s.

Dobrze w drugim treningu pokazała się fabryczna załoga Ferrari numer 51. Drugą lokatę uzyskał bowiem Antonio Giovinazzi ze stratą 0,461 s do lidera. To pokazuje, że włoski producent powinien liczyć się w walce o zwycięstwo, podobnie jak to miało miejsce w roku 2024.

WEC - Lone Star Le Mans - 2. trening - wyniki:

Poz.KlasaZespółZałogaCzas/strata
1. Hypercar BMW M Team WRT van der Linde-Frijns-Rast 1:51.946
2. Hypercar Ferrari Pier Guidi-Calado-Giovinazzi +0.461
3. Hypercar Aston Martin Thor Team Riberas-Sorensen +0.511
4. Hypercar Porsche Penske Motorsport Estre-Campbell-L. Vanthoor +0.751
5. Hypercar AF Corse Kubica-Ye-Hanson +0.800
6. Hypercar Porsche Penske Motorsport Andlauer-Christensen-Jaminet +0.975
7. Hypercar Ferrari Fuoco-Molina-Nielsen +1.150
8. Hypercar Toyota Gazoo Racing Lopez-de Vries-Kobayashi +1.191
9. Hypercar Cadillac Hertz Team JOTA Stevens-Lynn-Nato +1.423
10. Hypercar Peugeot TotalEnergies Duval-Jakobsen-Vandoorne +1.656
11. Hypercar Alpine Endurance Team Chatin-Habsburg-Milesi +1.696
12. Hypercar BMW M Team WRT D. Vanthoor-Marciello-Magnussen +1.794
13. Hypercar Peugeot TotalEnergies di Resta-Jensen-Vergne +1.958
14. Hypercar Cadillac Hertz Team JOTA Bamber-Button-Bourdais +2.101
15. Hypercar Toyota Gazoo Racing Buemi-Hartley-Hirakawa +2.155
16. Hypercar Alpine Endurance Team Gounon-Schumacher-Makowiecki +2.413
17. Hypercar Proton Competition Jani-Pino-Varrone +2.910
18. Hypercar Aston Martin Thor Team Tincknell-Gamble +3.065
Komentarze (1)
avatar
WidzęMyszy
6.09.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Dajesz Robcio! :D 
Zgłoś nielegalne treści