Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Automobilklub Bydgoski podsumował sezon

W ostatni weekend Automobilklub Bydgoski dokonał oficjalnego podsumowania sezonu sportowego 2012, podczas którego najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody i mistrzowskie szarfy.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Grudzień to tradycyjny okres podsumowań wydarzeń kończącego się roku. W ostatni weekend w hali sportowo-widowiskowej "Łuczniczka" ostatni sezon sportowy podsumował Automobilklub Bydgoski. Gospodarzem imprezy był prezes zarządu Automobilklubu Jacek Kociszewski, który rozpoczął spotkanie od krótkiego podsumowania statystycznego imprez zorganizowanych w 2012 roku.

Automobilklub Bydgoski przeprowadził w ostatnim sezonie wyścigi samochodowe w trzech konkurencjach - ogólnopolskim rallysprincie AB Cup, zawodach Bydgoski Mistrz Kierownicy oraz cyklu BMW-Challenge. Łącznie w wyścigach organizowanych przez Automobilklub Bydgoski wzięło udział 338 zawodników.

Główną częścią spotkania było nagrodzenie zwycięzców wszystkich klas wyścigowych. Na "pierwszy ogień" poszedł rozgrywany już po raz siódmy ogólnopolski rallysprint AB Cup, w ramach którego przeprowadzono w tym sezonie 8 rund - 2 w Poznaniu, 2 w Oleśnicy, 2 w Nowym Mieście nad Pilicą oraz po 1 w Toruniu i Debrznie. W zmaganiach sklasyfikowano 202 uczestników, a zawodnicy przejechali "na ostro" ponad 500 kilometrów. Statuetki najlepszym zawodnikom oraz szarfy zwycięzcom wręczyli wiceprezes zarządu ds. organizacyjnych Wojciech Laskowski oraz sekretarz zarządu i jednocześnie dyrektor wyścigów Jarosław Bentlejewski.

Najlepsi zawodnicy w ogólnopolskim rallysprincie AB Cup:

Klasa S1400:
1. Wojciech Klimecki
2. Aleksander Barbukow
3. Jędrzej Kiedrowicz

Klasa S1600:
1. Marcin Janiński
2. Jakub Mazurek
3. Piotr Kołodziej

Klasa S2500:
1. Arkadiusz Krawczyński
2. Wojciech Żochowski
3. Przemysław Marciniak

Klasa WRC:
1. Waldemar Balcerek
2. Jacek Witucki
3. Paweł Danys

Klasyfikacja generalna:
1. Waldemar Balcerek
2. Jacek Witucki
3. Mateusz Bartkowiak

Drugą z konkurencji, w jakich Automobilklub Bydgoski przeprowadził zmagania w sezonie 2012, były zawody Bydgoski Mistrz Kierownicy. W tym cyklu odbyło się 5 rund w Bydgoszczy, a sklasyfikowanych zostało 69 zawodników.

Najlepsi zawodnicy w konkurencji Bydgoski Mistrz Kierownicy:

Klasa 1:
1. Jakub Olszewski
2. Paweł Pawłowski
3. Bartłomiej Pocełujew

Klasa 2:
1. Jarosław Sobolewski
2. Radosław Dec
3. Grzegorz Dec

Klasa 3:
1. Michał Kauczor
2. Jędrzej Kiedrowicz
3. Krzysztof Siuda

Klasa 4:
1. Mirosław Witkowski
2. Michał Głogowski
3. Paweł Fałdowski

Ostatnią z konkurencji, w których rywalizowali zawodnicy w sezonie 2012, był cykl BMW-Challenge. W jego ramach odbyło się 8 rund w całej Polsce, a zawody przeprowadzane były razem z AB Cup. W 4 klasach sklasyfikowano łącznie 67 zawodników. Najlepsi zawodnicy w tym cyklu, poza pamiątkowymi statuetkami i szarfami mistrzowskimi, otrzymali także nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów. Cykl BMW-Challenge obchodził w tym sezonie jubileusz 5-lecia i z tej okazji w części nieformalnej po wręczeniu nagród, organizatorzy przygotowali dla uczestników kulinarną niespodziankę.

Najlepsi zawodnicy w cyklu BMW-Challenge:

Klasa Hobby:
1. Mateusz Bąkowski
2. Karol Wiza
3. Dawid Bąkowski

Klasa Sport:
1. Lech Kaczmarek
2. Igor Bartołd
2. Mariusz Preś

Klasa Sprint:
1. Marcin Piątek
2. Dawid Struensee
3. Maciej Kownacki

Klasa Open:
1. Mateusz Bartkowiak
2. Paweł Grabowski
3. Jakub Glasse

Klasyfikacja generalna:
1. Paweł Grabowski
2. Mateusz Bartkowiak
3. Marcin Piątek

Klasyfikacja zespołowa:
1. Rallyshop.pl Kontrrol Team Poznań
2. RWD Wrocław Team
3. Automobilklub Bydgoski Rallysprint Team

Na zakończenie oficjalnej części podsumowania wręczono pamiątkowe podziękowania działaczom i przyjaciołom cyklu wyścigów, a także sponsorom, bez których wsparcia niemożliwe byłoby zorganizowanie wszystkich tegorocznych imprez Automobilklubu Bydgoskiego. Po części oficjalnej wszyscy goście zeszli do kręgielni Olimpic Bowling Center, gdzie odbył się turniej bowlingowy, w którym zwyciężył Waldemar Balcerek z Pleszewa.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×