Sean Edwards wygrał inaugurację Porsche Supercup! Fatalny występ Giermaziaka

Sean Edwards (Project 1) został zwycięzcą pierwszego wyścigu Porsche Supercup w sezonie 2013. Kuba Giermaziak zajął czwartą lokatę, mimo iż ostatnie okrążenie rozpoczynał na drugiej pozycji.

Rafał Lichowicz

Start do wyścigu nie przyniósł większych zmian na czele stawki. Swoje miejsca utrzymali zarówno zwycięzca kwalifikacji, Sean Edwards, jak i Kuba Giermaziak. Niezłym startem popisał się także Robert Lukas, który utrzymał wysokie piąte miejsce. Rywalizację już na pierwszym okrążeniu zakończyli Alain Menu i Roar Lindland.

Na czwartym okrążeniu Lukas stracił swoje miejsce na rzecz młodego duńskiego kierowcy, Nicki Thiima z zespołu Attempto Racing. Tymczasem prowadzeniem pewnie utrzymywał Edwards, którego przewaga na drugim Giermaziakiem wynosiła mniej niż sekundę. Za plecami tej dwójki poruszali się Michaelowie Christensen i Ammermüller. Dla pierwszego z wymienionych problemy rozpoczęły się na osiem okrążeń przed zakończeniem wyścigu. Najpierw wyprzedził go jego imiennik, a dalej również Thiim, który wcześniej z łatwością poradził sobie z zawodnikami polskiego zespołu FÖRCH Racing.

Prawdziwa dramaturgia rozpoczęła się dopiero na trzech ostatnich okrążeniach. Kuba Giermaziak stracił swoje dobre tempo i zmuszony był bronić swojej pozycji przed próbującymi go atakować Ammermüllerem i Thiimem. Polak zacięcie bronił miejsca na podium, jednak skuteczny atak Ammermüllera, a później Thiima wypchnął go poza pierwszą trójkę. Nieudany kontratak Giermaziaka również nie przyniósł zmian w klasyfikacji. Wyścig pewnie zaś wygrał Sean Edwards, który triumfował w Katalonii także w roku 2011.

Drugi z zawodników Verva Racing Team, Patryk Sczerbiński zajął piętnastą lokatę. Młody polski zawodnik długo jechał na 13. miejscu, jednak na końcu stracił swoje miejsce kosztem Stefana Rosiny i Clemensa Schmida.

Jedna z największych gwiazd całego weekendu wyścigowego w Barcelonie Sebastien Loeb ostatecznie w swoim debiucie w Porsche Supercup finiszował na 11. miejscu.