Kapitalny debiut syna Schumachera we włoskiej Formule!

Mick Schumacher junior wygrał dwa wyścigi inaugurujące nowy sezon włoskiej edycji Formuły 4. Był to debiut syna siedmiokrotnego mistrza świata F1 we włoskich mistrzostwach.

Rafał Lichowicz

Pierwszy wyścig na włoskim torze Misano zakończył się pewnym zwycięstwem Micka Schumachera, który startował do zawodów z drugiego pola. 17-latek po pierwszym okrążeniu był drugi za plecami Marcosa Sieberta, lecz szybko uporał się z młodym Argentyńczykiem.

Po objęciu prowadzenia Schumacher prowadził pewnie do samego końca. Drugi w wyścigu Raul Guzman stracił na mecie do niemieckiego juniora 2,3 sekundy.

W drugim wyścigu reprezentujący barwy zespołu Prema Power Team Schumacher również okazał się bezkonkurencyjny. Niemiec po starcie z pole position dotarł do mety na 1. miejscu, otwierając swój debiutancki sezon we włoskiej F4 od dwóch zwycięstw.

Mick Schumacher junior przeniósł się z kartingu do jednomiejscowych bolidów w ubiegłym roku. W swoim pierwszym sezonie w niemieckiej F4 syn siedmiokrotnego mistrza świata F1, Michaela Schumachera zajął 10. miejsce i wygrał jeden wyścig.