WEC: Dublet Audi w kwalifikacjach na Silverstone

Dwa zespoły Audi ustawią się w pierwszym rzędzie 6-godzinnego wyścigu na torze Silverstone podczas pierwszej rundy długodystansowych mistrzostw świata WEC.

Rafał Lichowicz
AFP

Zwycięski prototyp Audi oznaczony numerem #7 podczas sesji kwalifikacyjnej prowadzili Marcel Fassler i Andre Lotterer. Średnia czasu obu kierowców - 1:53,204 dała pole position różnicą ledwie 0,1 sekundy nad drugim zespołem niemieckiego producenta w składzie Lucas Di Grassi - Loic Duval.

Dopiero trzeci czas ze stratą sięgającą sekundy zajęli obrońcy mistrzowskiego tytułu w Porsche. Samochód oznaczony numerem #1 poprowadzili w kwalifikacjach na Silverstone Mark Webber i Brendon Hartley, którzy stracili do najszybszego Audi blisko sekundę.

Czwartą pozycję przed dwoma zespołami Toyoty zajął drugi team Porsche prowadzony przez Neela Janiego i Romaina Dumasa. Ósme miejsce zajął austriacki zespół ByKolles Racing Team z prototypem CLM P1/01 wyposażonym w jednostkę napędową AER.