Dramatyczne sceny w NASCAR! Auta w ogniu (wideo)

Dramatycznie wydarzenia działy się w serii NASCAR podczas wyścigu Go Bowling 400 na Kansas Speedway. Po kolizji jedno z aut stanęło w płomieniach. Aby wydostać kierowcę, musiano wycinać dach samochodu.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Getty Images / Sean Gardner
Do wydarzeń do szło na 200. okrążeniu. Joey Logano uderzył w tył auta, które prowadzone było przez Danicę Patrick. Jakby tego było mało, to za chwile zderzył się z nimi Aric Almirola. Samochody stanęły w płomieniach. Do karambolu doszło przy prędkości 350 km/h.

Momentalnie wywieszono czerwoną flagę i rozpoczęto akcję ratunkową. Almirolę, aby wydostać z samochodu, musiano wyciąć dach. Następnie kierowca został helikopterem przetransportowany do szpitala. Jak poinformowano, był przytomny oraz rozmawiał z lekarzami. Jego stan był stabilny, ale przez noc został na obserwacji w szpitalu.

Natomiast Patrick i Logano zostali zbadani w centrum medycznym na torze. Nie stwierdzono u nich żadnych obrażeń. Zaraz po wypadku Logano martwił się o swoją koleżankę z toru. - Coś mi się złamało w samochodzie. Czy Danica czuje się dobrze? Uderzenie było potężne - mówił kierowca Forda.

Wyścig Go Bowling 400 na Kansas Speedway wygrał Martin Truex Jr.

Dramatyczne sceny w wyścigu NASCAR:

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: Nikt nie chce walczyć z oszustami. To dla mnie niewyobrażalne
Czy wyścigi serii NASCAR są atrakcyjne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×