Formuła 2: Junior Mercedesa goni lidera. Lando Norris zawalił wyścig

Młody brytyjski kierowca George Russell został triumfatorem głównego wyścigu Formuły 2 we Francji. Nastolatek zbliżył się na nieznaczną odległość do prowadzącego w mistrzostwach Lando Norrisa.

Rafał Lichowicz
George Russell testuje system Halo Materiały prasowe / Mercedes AMG F1 / Steve Etherington / Na zdjęciu: George Russell testuje system Halo
Lider cyklu Formuły 2Lando Norris zaryzykował niepotrzebnie w  we Francji, zmieniając opony na deszczowe podczas głównego wyścigu na torze Paul Ricard. To przełożyło się na najsłabszy wynik Brytyjczyka w obecnym sezonie. W sobotę Norris finiszował na odległej 16. pozycji.

Słaby dzień lidera Carlin wykorzystał startujący z pole position George Russell, który na obiekcie w Le Castellet wygrał swój trzeci wyścig w obecnym sezonie. Będący na dorobku młody kierowca z Brazylii - Sergio Sette Camara wrócił po wypadku z GP Monako i zajął drugą lokatę wyprzedzając na mecie Roberto Merhiego.
Wymieniony na końcu kierowca z Hiszpanii, stracił po kilku godzinach swoją pozycję na skutek decyzji sędziów, którzy odnotowali zły poziom ciśnienia w oponach w jego samochodzie. Tym samym na trzecie miejsce z czwartego przesunął się Luca Ghiotto.

W klasyfikacji generalnej Formuły 2 po pierwszym wyścigu we Francji prowadzi wciąż Lando Norris, rezerwowy McLarena w F1. Siedem punktów traci do niego wspomniany wcześniej zwycięzca głównego wyścigu George Russell, rezerwowy i testowy kierowca Mercedesa w F1.

Formuła 2 wróci do rywalizacji w wyścigu sprinterskim na obiekcie Paul Ricard w niedzielę. Z pole position do tych zawodów wystartuje Tadasuke Makino. Miejsce obok Japończyka w pierwszym rzędzie zajmie Nicholas Latifi, który ma w dorobku jedno podium w sezonie 2018.