Znów mamy brąz! Kolejny sukces Polski na mistrzostwach świata

W czwartek Anhelina Łysak dopięła swego. Polka wygrała pojedynek z Mongołką Dawaaczimeg Erchembają i zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w zapasach w kategorii do 57 kilogramów. To drugi krążek reprezentacji Polski na imprezie w Belgradzie.

Mateusz Byczkowski
Na zdjęciu od lewej: Anhelina Łysak PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu od lewej: Anhelina Łysak
Dzień wcześniej brąz mistrzostw świata w kategorii do 50 kilogramów zdobyła Anna Łukasiak, która po bardzo trudnej walce triumfowała nad Nigeryjką Miesinnei Mercy Genesis. W pewnym momencie Polka przegrywała już 0:2, ale decydująca akcja dała jej zwycięstwo 3:2 (więcej TUTAJ).

Czwartek był kolejnym dniem medalowych szans Biało-Czerwonych ponieważ swoje pojedynki miała stoczyć m.in. Anhelina Łysak. Reprezentantka Polski w 1/8 finału pokonała Sarita Sarita z Indii 7:0, ale w kolejnym starciu poległa z Amerykanką Helene Louise Maroulis.

Łysak trafiła jednak do repasaży i w nich okazała się lepsza od Emma Tissiny z Kazachstanu. Decydujący pojedynek stoczyła z Mongołką Dawaaczimeg Erchembają. Ostatecznie zawodniczka Cementu Gryf Chełm dopięła swego i zdobyła brązowy krążek mistrzostw świata w Belgradzie.

To jednak nie koniec emocji, ponieważ swoją szansę na medal ma także Jowita Wrzesień. Zawodniczka reprezentująca klub CSiR Dąbrowa Górnicza rywalizuje w kategorii do 59 kilogramów.