Drugi dzień Mistrzostw Europy klasy iQFoil

Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil za nami. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, na Gardzie rozegrano cztery wyścigi.

AB
Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil Materiały prasowe / Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil

Wczoraj jednak ścigano się na trasie slalomowej, a dzisiaj wiatr o sile 15-18 węzłów pozwolił na rozegranie tradycyjnych wyścigów kursowych.
 

Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland) rozpoczęła dzisiejszy dzień od dwóch 9 miejsc, a w kolejnych wyścigach zanotowała progres kończąc je na miejscach 6 i 4. W efekcie Polka zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na pograniczu pierwszej i drugiej 10-tki pływała dzisiaj Maja Kuchta (Sopocki Klub Żeglarski), co dało jej awans na 31 pozycję. Prowadzi aktualna mistrzyni świata i broniąca tytułu mistrzyni Europy Helene Noesmoen (Francja), która wygrała w tych regatach już trzy z ośmiu rozegranych wyścigów.

Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil
Wśród mężczyzn trzy dobre wyścigi (10, 7, 2) i jeden słabszy (25) zanotował dzisiaj Pawel Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland), który zaliczył awans na 15 miejsce w "generalce". Większość reprezentantów Polski pływała dzisiaj w kratkę, dobre miejsca przeplatali z dalszymi pozycjami. Taką prawidłowość można jednak zauważyć u większości zawodników, także tych ze ścisłej czołówki. Po dwóch dniach rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej jest mistrz świata Nicolas Goyard (Francja).
Od jutra ściganie w złotej i srebrnej grupie. Do złotej grupy awans uzyskało 77 zawodników i 47 kobiet. Jutro zaplanowano zarówno wyścigi slalomowe, jak i kursowe, niewykluczony jest również maraton, o ile oczywiście warunki pozwolą. Start o godzinie 12:00. Medalistów mistrzostw Europy w klasie iQFoil poznamy w niedzielę 22 maja.
Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil Drugi dzień Mistrzostw Europy w klasie iQFoil

MIEJSCA POLAKÓW 

Kobiety
  
6 - Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland)
31- Maja Kuchta (Sopocki Klub Żeglarski)
41- Zofia Klepacka (Legia Warszawa)

Mężczyźni
  
15 - Pawel Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland)
23 - Radosław Furmański (KS AZS AWFIS Gdańsk/PGE Sailing Team Poland)
32 - Kamil Manowiecki (Sopocki Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland)
53 - Maciek Rutkowski (AZS Sailing Team Poznań/PGE Sailing Team Poland)
56 - Michal Polak (Gdański Klub Żeglarski/PGE Sailing Team Poland)
76 - Dominik Lewinski (Gdański Klub Żeglarski)
90 - Piotr Myszka (KS AZS AWFIS Gdańsk)
94 - Tomasz Romanowski (AZS Sailing Team Poznań)

Wyniki:
  
https://iqeuropeans2022.sailti.com/.../races/race-resultsall

Strona mistrzostw:
  
https://iqfoilclass.org/iqeuropeans2022/

xxx
IQFoil to nowa klasa windsurfingowa, która na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zastąpi klasę RS:X, w której polscy windsurferzy zdobyli dwa brązowe medale olimpijskie. Dokonali tego w Londynie Przemysław Miarczyński i Zofia Klepacka. To już jednak historia, a nowa klasa, jaką jest iQFoil spowodowała, że światowa czołówka w windsurfingu olimpijskim mocno się przetasowała. iQFoil to klasa, która wykorzystuje przymocowane do dna deski hydroskrzydło (foli). Rozwiązanie to pozwala zawodnikom unosić się nad wodą.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×