KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Korol: wyniki zawodników pokazują, że dobrze wydajemy pieniądze

- Wyniki, które osiągają zawodnicy w ostatnich zawodach, mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, pokazują, że te pieniądze wydajemy bardzo dobrze - powiedział minister sportu i turystyki Adam Korol.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

- Jestem przedstawicielem największego sponsora Polskiego Związku Żeglarskiego. Nikt nie daje tak dużo pieniędzy jak Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wyniki, które osiągają zawodnicy w ostatnich zawodach, mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, pokazują, że te pieniądze wydajemy bardzo dobrze. Czekamy i liczymy na więcej. Przed wami mistrzostwa świata, gdzie będziecie walczyć o kwalifikacje olimpijskie. Oczywiście chciałbym, aby tych kwalifikacji było jak najwięcej - powiedział Korol podczas konferencji podsumowującej Volvo Gdynia Sailing Days 2015.

Minister Sportu pogratulował także brązowego medalu mistrzostw Europy w klasie 49er w Porto Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu. - Gratuluję wam medalu zdobytego na mistrzostwach Europy i mam nadzieję, że wy też będziecie nas reprezentować na igrzyskach olimpijskich - powiedział mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie.

Czterokrotny mistrz świata odniósł się także do szkolenia żeglarskiej młodzieży. - Fajne jest to w żeglarstwie, że macie osiągnięcia nie tylko na tym najwyższym światowym poziomie, ale też pracujecie z młodymi dziećmi. Energa Sailing to chyba najlepiej rozwinięty program edukacji żeglarskiej. Jest to około 1000 dzieci, które zaczynają swoją przygodę w żeglarstwie. To daje taką nadzieję, że wyniki będą przyszłości kontynuowane. Nie należy zapominać o trenerach, bo to są te osoby, które pracują z wami na co dzień. Bez nich nie byłoby waszych sukcesów. Wam też gratuluję wspaniałych zawodników - dodał minister.

Na koniec Adam Korol krótko odniósł się do swoich oczekiwań w stosunku do reprezentujących Polskę żeglarzy. - Ministerstwo zawsze liczy na wasze medale, a w tym roku przede wszystkim na kwalifikacje olimpijskie więc życzę wam powodzenia - zakończył.

Z Gdyni - Maciej Frąckiewicz, WP

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×