Słoweniec Rok Verderber mistrzem świata w klasie Optimist

Po tym jak w piątek z powodu braku wiatru nie zostały rozegrane żadne wyścigi, mistrzem świata w klasie Optimist został dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Słoweniec Rok Verderber.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / PZŻ

Dziś z powodu braku wiatru w Dziwnowie nie odbył się żaden wyścig, a Komisja Sędziowska po kilku godzinach oczekiwań podjęła decyzję o zakończeniu regat.

Wiążąca jest zatem dotychczasowa klasyfikacja generalna, w której prowadzi Rok Verderber i to on zostaje mistrzem świata Optimist 2015. Reprezentant Słowenii był bezkonkurencyjny i nad drugim miejsce ma aż dwadzieścia trzy punkty.

Srebro zdobywa 13-letnia Jodie Lai z Sigapuru, a brąz Norweg - Mathias Berthet. Najlepszy z Polaków - Filip Miłoszewski (UKS Barnim Goleniów) zajął 45. miejsce. Kolejny nasz żeglarz uplasował się dopiero na 84. miejscu i jest nim Tytus Butowski. Miejsce niżej regaty ukończył Filip Szmit. Paweł Abramowicz był 137, a Wiktor Kamiński 141.

Przypomnijmy, że tytuł Drużynowego Mistrza Świata wywalczył w czwartek w finale z Tajlandią Singapur. Trzecie miejsce zajęła Argentyna.