Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ: Skrzypulec z Mrózek Gliszczynską spadły na siódme miejsce

Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) po środowych wyścigach spadły z pierwszego na siódme miejsce w mistrzostwach świata klasy 470 w Hajfie w Izraelu. Zawody potrwają do 17 października.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Jacek Kwiatkowski/PZŻ / Jacek Kwiatkowski/PZŻ

Reprezentantki Energa Sailing Team Poland w dwóch dzisiejszych wyścigach dopłynęły do mety na miejscach dziewiętnastym i osiemnastym, co poskutkowało spadkiem z pozycji pierwszej na siódmą. Nowymi liderkami zostały Austriaczki Lara Vadlau i Jolanta Ogar. Drugie miejsce zajmują Hannah Mills i Saskia Clark z Wielkiej Brytanii, a trzecie są żeglarki ze Stanów Zjednoczonych Anne Haeger i Briana Provancha.

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska najlepiej radziły sobie podczas pierwszego dnia mistrzostw, kiedy przy wietrze o sile 13-15 węzłów wygrały dwa wyścigi i pewnie prowadziły w klasyfikacji generalnej. Niestety przy wtorkowym wietrze, wiejącym z siłą 8-10 węzłów oraz środowym o sile 7-8 węzłów, nasze zawodniczki nie zajmowały już tak dobrych miejsc.

Polki spadły także w klasyfikacji państw, które walczą o kwalifikację olimpijską dla swojego kraju. Podczas izraelskich regat awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro mogą wywalczyć trzy kraje.

Nasze dziewczyny są w tym zestawieniu drugie. Na pierwsze miejsce w tej rywalizacji awansowały Niemki Annika Bochmann i Marlene Steinherr, które w regatach zajmują szóste miejsce i wyprzedzają polską załogę o trzy punkty. Natomiast trzecie są Marina Gallego i Fatima Reyes z Hiszpanii, zajmujące dziewiąte miejsce w izraelskich zawodach. One tracą do Agnieszki oraz Irminy dziesięć punktów.

Wśród mężczyzn prowadzenia nie utrzymali także Mathew Belcher i Will Ryan. Australijczycy po miejscach dwudziestym pierwszym oraz piętnastym spadli na drugą pozycję. Nowymi liderami zostali Sime Fantela i Igor Marenić z Chorwacji, którzy dwukrotnie byli w środę drudzy. Na trzecie miejsce awansowali Szwedzi Anton Dahlberg i Fredrik Bergstrom. Druga i trzecia załoga ma na koncie trzydzieści punktów i do pierwszej ekipy tracą ich jedenaście.

Zawody potrwają do 17 października.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×