MŚ w klasie RS:X: Białecka wygrała dwa wyścigi i goni liderkę

Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) po drugim dniu mistrzostw świata w klasie RS:X w Omanie nadal zajmuje trzecie miejsce, ale zmniejszyła stratę do liderki. Awans zanotowała natomiast Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa), która jest piąta.


Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
omansailcom/rsxoman / omansail.com/rsxoman

Białecka we wtorek także potwierdziła, że jest w dobrej formie i najpierw wygrała wyścig, a potem była czwarta i ponownie pierwsza. To pozwoliło reprezentantce Energa Sailing Team Poland utrzymać trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji zawodów oraz zmniejszyć stratę do liderki do zaledwie trzech punktów.

Pierwsza nadal jest Peina Chen, która była dziś siedemnasta, druga i trzecia. Wysokie miejsce Chinki wynika z wygranych trzech poniedziałkowych wyścigów i "odrzutki" wtorkowej siedemnastej pozycji. Druga po dwóch wygranych wyścigach i jednym drugim miejscu jest nadal Francuzka Charline Picon.

Awans w klasyfikacji generalnej zanotowała natomiast Zofia Noceti-Klepacka. Brązowa medalistka olimpijska z Londynu mijała linię mety na miejscach drugim, siódmym oraz piątym i awansowała z pozycji dziewiątej na piątą.

Kolejna z Polek, Kamila Smektała, była dziś czwarta, ósma i jedenasta, co dało jej awans z miejsca dwudziestego czwartego na osiemnaste. Trzydziesta piąta jest Zuzanna Czuryło (miejsca 16, 10 i 17), która awansowała z miejsca czterdziestego czwartego. Czuryło zajmuje trzecie miejsce w rywalizacji młodzieżowej.

Z kolei Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która walczy z Białecką i Klepacką o imienną kwalifikację olimpijską, zajęła dziś miejsca trzynaste, dwudzieste drugie oraz dziewiętnaste. W efekcie czwarta zawodniczka czerwcowych mistrzostw Europy zajmuje dopiero trzydzieste ósme miejsce i odpadła z walki o olimpijski awans, ponieważ od czwartku będzie ścigała się w srebrnej grupie. Dzień wcześniej zajmowała jedno miejsce wyżej.

Czterdziesta piąta jest Hanna Zembrzuska (miejsca 21, 26 i 27), a cztery "oczka" niżej plasuje się Agnieszka Bilska (miejsca 21, 24 i 20).

W środę ma być dzień wolny od wyścigów, a w czwartek i piątek zawodniczki będą startowały podzielone na grupę złotą i srebrną. Na sobotę zaplanowano wyścig medalowy, w którym będzie startowało dziesięć najlepszych windsurferek a punkty będą liczone podwójnie.

Zawody potrwają do 24 października.

Maciej Frąckiewicz

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×